PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Amerykańska flota z nowym Airbusem. Dobrze go wykorzystają

A321neo będzie obsługiwał połączenia na pięciu trasach

United Airlines dodaje trzeciego Airbusa A321neo do swojej floty. Samolot nie został jeszcze wprowadzony do eksploatacji i przebywał w Stanach Zjednoczonych od ostatniego tygodnia.

United Airlines dodaje kolejnego Airbusa do floty

W zeszłym roku United Airlines otrzymały pierwszego od ponad dwóch dekad Airbusa. A321neo jest wyposażony w nowy, charakterystyczny dla United Airlines wystrój wnętrza, ogłoszonego kilka lat temu w ramach programu United NEXT. Nowe wnętrze posiada nowoczesne fotele w pierwszej klasie z przegrodami dla prywatności, jest wyposażone w ładowanie bezprzewodowe, łączność Bluetooth dla wszystkich ekranów rozrywki pokładowej (IFE), ekrany 4K i większe schowki na bagaż podręczny, które pomieszczą torby na bokach jak na półce na książki. Ponadto na tylnej części samolotu znajdować się będzie niewielki bar.

Czytaj też: United Airlines doda alfabet Braille’a w swoich samolotach

Jak informuje portal FreightWaves, A321neo będzie obsługiwał połączenia na pięciu trasach, głównie na trasie między Chicago a różnymi miejscowościami na Florydzie, a także Las Vegas. Pierwszy lot maszyny odbył się 30 listopada z portu lotniczego George Bush Intercontinental w Houston w Teksasie, do portu lotniczego Chicago O’Hare International.

Pierwszy amerykański przewoźnik, który lata do Nowej Zelandii

 

Od czasu otrzymania pierwszego samolotu w październiku, United dołączyło do swojej floty kolejne dwa Airbusy, z których jeden jest już w użyciu. Trzeci samolot znajduje się w Tampa. Zarejestrowany jako N24505, A321neo opuścił zakłady Airbusa w Hamburgu 29 grudnia i udał się do Reykjaviku, gdzie zatrzymał się na dwie godziny, zanim kontynuował podróż do portu lotniczego Cleveland Hopkins International. Samolot powinien wejść do eksploatacji w nadchodzących dniach.

Jak informuje portal FreightWaves, dostawa A321neo do floty United była istotna z dwóch powodów: po pierwsze, był to pierwszy samolot tego typu, a po drugie, to pierwsza dostawa samolotu Airbus dla United od ponad dwóch dekad.

Czytaj też: Inflacja w USA spada, ale zejście do celu będzie trudne

United Airlines zakończyły rok kilkoma ważnymi dla linii wydarzeniami, uruchamiając trasę do Christchurch w Nowej Zelandii, stając się pierwszym przewoźnikiem z Stanów Zjednoczonych, który kiedykolwiek latał na wyspę.

Drastyczny spadek przychodów United Airlines z przewozów cargo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button