PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

Gazele Biznesu wybrane! Poznaliśmy laureatów prestiżowej nagrody

Ranking "Gazele Biznesu" jest postrzegany jako wskaźnik kondycji polskiej gospodarki

Magazyn „Puls Biznesu” przyznał nagrody w ramach 24. edycji prestiżowego rankingu „Gazele Biznesu”. Wyróżnienie stanowi jednoznaczny dowód na dynamiczny rozwój oraz solidną stabilność przedsiębiorstw w ramach sektora małych i średnich firm w Polsce. Jedną z wyróżnionych firm jest spółka Aspekt, specjalizująca się w trwałym oznakowaniu obszarów hal magazynowych i produkcyjnych.

Ranking „Gazele Biznesu”. Wybrano laureatów

Ranking „Gazele Biznesu” jest postrzegany jako wskaźnik kondycji polskiej gospodarki. Zdobycie wyróżnienia w tej klasyfikacji świadczy o stabilności finansowej przedsiębiorstwa, jego przejrzystości oraz umiejętności szybkiego dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych.

Czytaj też: Małe firmy stawiają na handel online. I mają chrapkę na więcej

Wśród wyróżnionych przedsiębiorstw znalazła się firma Aspekt Sp. z o.o., posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w branży automatycznej identyfikacji oraz wdrażania kompletnych systemów logistycznych, produkcyjnych i handlowych.

W miarę jak Aspekt wkroczył w kolejną dekadę innowacji, nasze zaangażowanie w odpowiedź na ewoluujące potrzeby rynku stało się kluczowe. Aktywne śledzenie trendów pozwala nam dostosować naszą ofertę, aby lepiej odpowiadać na wymagania naszych klientów. Obserwujemy, jak zmieniają się oczekiwania i preferencje, co inspiruje nas do rozwijania zaawansowanych rozwiązań, które nie tylko odpowiadają na aktualne wyzwania, ale również kreują przyszłe możliwości. Nasze niedawne wyróżnienie w rankingu „Gazele Biznesu 2023” jest świadectwem tej ciągłej adaptacji i dążenia do doskonałości – mówi Marek Kuropieska, Prezes Zarządu Aspekt Sp. z o o.

Czytaj też: Polska może grać w pierwszej lidze. Musimy wykorzystać szanse jakie przed nami stoją

Ranking „Gazele Biznesu” to najstarsza, najbardziej renomowana i powszechnie akceptowana klasyfikacja małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Od 2000 roku magazyn „Puls Biznesu” nieprzerwanie organizuje ten ranking, realizując swoją misję wspierania przedsiębiorczości. Firma COFACE, będąc autorem rankingu od 2001 roku, analizuje najbardziej obiektywne kryteria, koncentrując się na wynikach finansowych. Udział w tym rankingu jest darmowy, a obecność w nim świadczy o tym, że firma należy do elity małych i średnich przedsiębiorstw – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale również charakteryzuje się transparentnością.

Wymagające warunki udziału w konkursie

Firma ubiegająca się o tytuł Gazeli Biznesu 2023 musiała spełnić wszystkie poniższe warunki:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2021 i prowadzi ją nieprzerwanie do chwili obecnej,
  • w roku bazowym 2021 jej przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 milionów złotych.
  • w okresie od 2021 do 2023 roku zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży z roku na rok.
  • w okresie od 2021 do 2023 roku nie zanotowała żadnej straty finansowej.
Gazele Biznesu wybrane! Poznaliśmy laureatów prestiżowej nagrody
Puls Biznesu

Tegoroczna edycja rankingu wyróżnia się dwiema istotnymi cechami. Po pierwsze, zarejestrowano niezwykle wysoką liczbę firm, aż 4790, co potwierdza solidną kondycję sektora małych i średnich przedsiębiorstw, mimo napotykanych trudności. Po drugie, potwierdziła ona obserwowaną od kilku lat tendencję do wzrostu liczby małych firm działających w zaawansowanych technologicznie branżach.

W związku z tym na tegorocznej liście można zauważyć znacznie większą obecność przedsiębiorstw specjalizujących się w dziedzinach IT, ze szczególnym naciskiem na sztuczną inteligencję i cyberbezpieczeństwo, a także w obszarze odnawialnych źródeł energii, oprócz tradycyjnie reprezentowanych firm handlowych, budowlanych czy transportowych. Pełen ranking firm dostępny jest na stronie Pulsu Biznesu.

Co zakłada nowa Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy ORLEN?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button