PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Formuła 1 bardziej eko? Mercedes znacznie obniżył emisje 

Oprócz redukcji emisji poza torami, samochody F1 mają być napędzane zrównoważonymi paliwami

Zespół Mercedes – AMG PETRONAS F1 ogłosił, że dzięki wdrożeniu biopaliwa w swoich operacjach logistycznych, udało mu się zmniejszyć emisje związane z samochodami dostawczymi i generatorami obsługującymi wyścigi o 67% w trakcie sezonu Formuły 1 w 2023 roku.

Mercedes zredukował emisje CO2 o 90%

Podczas europejskiego etapu zawodów Formuły 1, zastosowanie biopaliwa HVO100, produkowanego z odnawialnych surowców, takich jak olej roślinny, pozwoliło zaoszczędzić 339 ton CO2. Według zespołu Mercedes – AMG PETRONAS F1, każdy przejechany kilometr na HVO100 obniża emisje CO2 o 90% w porównaniu z tradycyjnym dieslem.

Czytaj też: Mercedes-Benz prezentuje nową e-ciężarówkę! Oto eActros 600 

Jak informuje portal Logistics Manager, przed rozpoczęciem sezonu wyznaczono cel redukcji emisji CO2 o 200 ton (60%), który został przebity. Większość redukcji emisji (307 ton CO2) dotyczyła floty samochodów dostawczych, która pokonała 386 000 km z ogólnej trasy 460 000 km zasilanej HVO100.

Generatory używane do zasilania jednostek inżynieryjnych i jednostek obsługujących gości zespołu na padoku F1 (miejsce znajdujące się za boksami, w którym znajdują się ciężarówki poszczególnych zespołów) również korzystały z biopaliwa, co zapewniło pozostałą redukcję emisji wynoszącą 32 ton CO2. HVO100 stanowiło 35% ogólnego paliwa do generatorów, używanego podczas europejskich wyścigów w tym sezonie.

Wyścigi Formuły 1 ze zmniejszonymi emisjami

W czerwcu DHL, oficjalny partner logistyczny Mistrzostw Świata Formuły 1, wystawił flotę 18 samochodów dostawczych zasilanych paliwem HVO100, które pomogły w operacjach logistycznych pozostałych europejskich wyścigów w sezonie 2022. W tym roku zespół Mercedes – AMG PETRONAS F1 przeprowadził próbę stosowania HVO100, co zaowocowało obniżeniem emisji CO2 o 89% w trzech wyścigach.

Jesteśmy zachwyceni osiągnięciem tak pozytywnych wyników i znacznym zmniejszeniem emisji spowodowanych transportem i generatorami podczas europejskich wyścigów w tym sezonie. Stosowanie biopaliw jest jedną z naszych kluczowych inicjatyw w ramach ogólnej strategii zrównoważonego rozwoju powiedziała Alice Ashpitel, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju w zespole Mercedes-AMG PETRONAS F1.

Czytaj też: Chińskie samochody elektryczne podbijają Europę. KE oskarża Chiny o zaniżanie cen

Jak informuje portal Logistics Manager, oprócz redukcji emisji poza torami wyścigowymi, samochody Formuły 1 mają być napędzane „100% zaawansowanymi paliwami zrównoważonymi” od 2026 roku.

Logistyka Formuły 1 bardziej eko? Mercedes znacznie obniżył emisje 
Mercedes-AMG PETRONAS F1

ORLEN Południe rusza z produkcją biopaliw!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button