DrogowyTransport

Niemiecka firma stawia na ciężarówki wodorowe. Kupuje kolejne pojazdy

Hylane postanowiło rozbudować flotę o dodatkowe ciężarówki wodorowe

Niemiecka firma Hylane postanowiła powiększyć swoją flotę wynajmowanych pojazdów i podpisała umowę na dodatkowe ciężarówki wodorowe. Spośród 76 nowych pojazdów aż 26 dostarczy producent IVECO. Firmy współpracują także w zakresie sieci warsztatów, z których będą mogli skorzystać wybrani i certyfikowani klienci firmy, korzystający z wynajmu ciężarówek wodorowych od IVECO i Hyundai.

Hylane zakupi ciężarówki wodorowe 

Obecnie Hylane posiada największą flotę ciężarówek wodorowych w Unii Europejskiej. Pojazdy te sprawdziły się w praktyce w transporcie drogowym o dużym obciążeniu u różnych klientów. Dzięki pozytywnym doświadczeniom i wysokiemu popytowi, Hylane postanowiło rozbudować flotę o dodatkowe ciężarówki wodorowe. Firma podpisała umowę na zakup dodatkowych 78 pojazdów.

Cieszymy się z pozytywnego rozwoju firmy. Szczególnie cenimy sobie to, że możemy umocnić zaufanie naszych obecnych klientów i skutecznie rozwijać naszą działalność z nimi. Trwały popyt potwierdza, że podążamy właściwą drogą i motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania w nasze przedsięwzięcie – skomentował Bernd Zens, dyrektor generalny Hylane.

Czytaj też: U sąsiadów inflacja poniżej 4%! Inflacja w Niemczech szybko spada

Aby rozwijać swoją działalność, Hylane nawiązało współpracę IVECO, zarówno w zakresie produkcji ciężarówek z napędem wodorowym, jak i partnerstwa warsztatowego dla wybranych pojazdów. Pierwsze umowy zakupu obejmują 26 ciężarówek napędzanych ogniwami paliwowymi. Podczas gdy dotychczasowe pojazdy we flocie Hylane były tankowane pod ciśnieniem 350 bar, IVECO wykorzystuje ciśnienie tankowania wynoszące 700 bar. Dzięki temu najemcy Hylane mają możliwość zdobywania doświadczeń z oboma systemami.

Cieszymy się, że mamy w Hylane pierwszego partnera w Niemczech, który polega nie tylko na naszej wiedzy eksperckiej w dziedzinie technologii ogniw paliwowych, ale także na naszej wiedzy warsztatowej – stwierdził Christian Sulser, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Iveco Magirus AG.

Hylane nawiązuje współpracę z IVECO

Siodłowe ciągniki FCEV od IVECO mają zasięg do 800 kilometrów. Ich zbiorniki mogą przechowywać do 70 kilogramów wodoru pod ciśnieniem 700 bar i zasilać dwa ogniwa o mocy około 200 kW. Ciężarówka pobiera energię z ogniw paliwowych oraz dwóch baterii umieszczonych centralnie w ramie. Całkowita moc systemu wynosi 400 kW. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi 44 tony.

Współpraca z IVECO stanowi znaczący kamień milowy w historii naszej firmy. W szczególności w segmencie 40-tonowych pojazdów widzimy ogromny popyt i największy potencjał do redukcji emisji CO2. Ponadto zyskujemy w IVECO silnego partnera z ugruntowaną siecią warsztatową, co ma dla nas duże znaczenie – mówi Sara Schiffer, dyrektor zarządzająca Hylane.

Czytaj też: Nikola dostarczy ciężarówki wodorowe przewoźnikowi z USA

Wszystkie nabyte pojazdy zostały dofinansowane w ramach przepisów dotyczących wsparcia lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych z alternatywnymi, przyjaznymi dla klimatu napędami oraz infrastrukturą do tankowania i ładowania (KsNI) przez Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu (BMDV). Przepisy dotyczące finansowania koordynuje firma NOW GmbH, a wnioski są zatwierdzane przez Federalny Urząd Transportu Drogowego. Dzięki modelowi „Płacisz za korzystanie” (Pay-Per-Use), klienci Hylane płacą tylko za faktycznie przejechane kilometry. Środki z dofinansowania są w pełni wykorzystywane do obniżenia opłat za wynajem oferowanych pojazdów, co umożliwia oferowanie konkurencyjnych cen.

Całodobowe tankowanie wodorem wkrótce w Poznaniu na stacji ORLEN

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button