MorskiTransport

CMA CGM inwestuje ponad pół miliarda w nowe terminale w USA

Po zakończeniu inwestycji, łączna pojemność Port Liberty wzrośnie nawet o 80%

Francuski gigant transportowy CMA CGM ujawnił nazwy swoich nowych terminali w Stanach Zjednoczonych, powstających w ramach projektu modernizacji wartego 600 milionów dolarów w „Port Liberty New York” oraz „Port Liberty Bayonne”.

CMA CGM inwestuje w nowo nabyte Porty Liberty

Terminale zostały nabyte przez CMA CGM od Global Container Terminals (GCT) w grudniu 2022 roku. Jak informuje portal Offshore Energy, dzięki tej inwestycji na obu obiektach zostanie wprowadzona nowocześniejsza technologia oraz zwiększona zostanie pojemność. Według CMA CGM, po zakończeniu inwestycji, łączna pojemność Port Liberty wzrośnie nawet o 80%, co umożliwi przyjmowanie większych i bardziej energooszczędnych statków.

Nabycie tych dwóch terminali jest odzwierciedleniem naszego stałego zaangażowania na rynku USA w budowaniu bardziej odpornych i bardziej zrównoważonych łańcuchów dostaw. To znaczący krok naprzód w naszej strategii rozwoju i modernizacji infrastruktury tutaj i na całym świecie – stwierdził Rodolphe Saadé, Przewodniczący i CEO Grupy CMA CGM.

Czytaj też: Jastrzębia pauza Fed! Stopy procentowe w USA mogą jeszcze wzrosnąć

Firma współpracuje również z stanem Nowy Jork i stanem New Jersey, aby udoskonalić infrastrukturę kolejową i drogową wokół wielofunkcyjnych terminali, co stworzy bardziej bezpośredni dostęp do linii kolejowych i głównych autostrad, wspomagając w ten sposób wysiłki w kierunku dekarbonizacji Portu Liberty poprzez ograniczenie liczby potrzebnych do transportu samochodów ciężarowych.

Port Liberty New York i Port Liberty Bayonne na Wschodnim Wybrzeżu, wraz z FMS na Wybrzeżu Zachodnim, teraz stanowią flagowe terminale CMA CGM w Ameryce Północnej. Pozwolą nam świadczyć lepsze usługi naszym klientom – dodał Saadé.

Przewoźnik posiada już 7 terminali w USA

Jak informuje portal Offshore Energy, inwestycja w terminale wzmacnia obecność CMA CGM w Stanach Zjednoczonych, która teraz obejmuje siedem terminali. Podobnie jak konkurencja w branży przewozów morskich, CMA CGM zwiększyło swoją obecność w infrastrukturze portowej oraz usługach transportu nie-morskiego. Celem firmy jest zwiększenie zdolności przeładunkowych terminali o ponad 50% w ciągu najbliższych 10 lat.

Czytaj też: CMA CGM przejęło terminale w Nowym Jorku. Gigant rośnie w siłę 

Dzięki tej strategicznej inwestycji, grupa umacnia swoją pozycję jako globalny operator terminali portowych i czołowy gracz w łańcuchu dostaw w Stanach Zjednoczonych, oferujący kompleksowe rozwiązania dla klientów na całym świecie. Te dwa nowe aktywa zapewniają grupie flagowe operacje terminalowe w kluczowym punkcie wejścia na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. To przejęcie wzmocni rolę Wschodniego Wybrzeża w zapewnianiu bezpieczeństwa łańcucha dostaw w Stanach Zjednoczonych i poprawi odporność sieci – ogłosiło we wrześniu CMA CGM, w oświadczeniu informującym o finalizacji procesu przejęcia dwóch terminali kontenerowych.

Evergreen, CMA CGM i Maersk kupili kontenerowce za 5 miliardów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button