DrogowyTransport
Gorące newsy

Danfoss też stawia na elektryki. Firma odebrała pierwsze trzy

Ciężarówki będą kursować na stałych trasach między placami Danfoss w Danii

Danfoss wprowadza do użytku pierwsze elektryczne ciężarówki marki Volvo. Firma chce w ten sposób zaspokoić potrzeby transportowe w Danii i zmniejszyć emisje o 10-15%.

Danfoss wprowadza elektryczne ciężarówki Volvo

Elektryczne ciężarówki Volvo zawierają kluczowe komponenty, dostarczone przez Danfoss, który jest również jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które wykorzystują ciężkie elektryczne pojazdy do transportu liniowego oraz pierwszym przedsiębiorstwem w Danii wprowadzającym 24-godzinną ciężarówkę elektryczną.

Volvo dostarczyło firmie trzy pierwsze pojazdy. Ciężarówki będą kursować na stałych trasach między placami Danfoss w Danii, a jedna z nich będzie działać przez 24 godziny na dobę, pięć dni w tygodniu. Według Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), ciężkie ciężarówki wyemitowały 1 776 Mt CO2 w 2020 roku.

Dostawa trzech e-ciężarówek jest częścią większego partnerstwa między Volvo Trucks a Danfoss, skupionego na działaniach w zakresie zrównoważonego transportu elektrycznego. Do 2024 roku planowane jest uruchomienie dziewięciu w pełni elektrycznych ciężarówek Volvo. Dzięki tej transformacji Danfoss będzie pierwszą firmą w Danii, która będzie posiadać 24-godzinne ciężarówki w eksploatacji.

Przejście na pojazdy elektryczne jest częścią zaangażowania Danfoss w osiągnięcie neutralności węglowej w zakresie emisji wewnętrznych (zakres 1) i pochodzących od dostawców (zakres 2) do 2030 roku. Dzięki nowym ciężarówkom elektrycznym Volvo przyspieszamy proces dekarbonizacji działań Danfoss. Przechodząc na naszą własną flotę w pełni elektrycznych pojazdów transportowych, chcemy pokazać naszym klientom i innym firmom na całym świecie, że przejście na pojazdy elektryczne jest wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe, i jest niezbędne, jeśli chcemy zredukować emisje – mówi Torben Christensen, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju i Kierownik Globalnych Usług w firmie Danfoss.

Czytaj też: Volvo Trucks sprzedaje elektryczne ciężarówki w Malezji

Danfoss dąży do zerowej emisji spalin

Według Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), ciężkie ciężarówki wyemitowały 1 776 Mt CO2 w 2020 roku. Po pełnej implementacji, e-ciężarówki obniżą emisje w zakresie 1 i 2 w Danii dla Danfoss o 10-15%, co wiąże się z dodatkową korzyścią w postaci niemal zerowego hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

Czytaj też: Ekspansja Chin w Brazylii. Powstaną fabryki samochodów elektrycznych

Danfoss dołączył do inicjatywy EV100 Climate Group w 2019 roku i zobowiązał się, że cała flota firmowych samochodów będzie składać się z pojazdów elektrycznych do 2030 roku. Przejście z pojazdów z silnikiem diesla na pojazdy w pełni elektryczne to ważny krok w kierunku osiągnięcia neutralności węglowej w zakresie emisji wewnętrznych i pochodzących od dostawców.

To prawdziwe świadectwo, że współpraca między sektorami jest niezbędna, ale otwiera także fantastyczne możliwości. Danfoss dostarcza kluczowe komponenty do ciężarówek elektrycznych, i fantastycznie jest widzieć, że przekształcają swoją całą flotę na elektryczną. Jesteśmy tak dumni, że Danfoss jest naszym partnerem i razem podejmujemy tak istotne kroki w kierunku zerowej emisji, pokazując światu, co można wspólnie osiągnąć – wskazuje Joakim Nilsson, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu Zerowych Emisji w firmie Volvo

Zaawansowana technologia ładowania i stosunkowo krótka trasa pozwala na ciągłą pracę ciężarówki elektrycznej przez 24 godziny na dobę, przez pięć dni w tygodniu, z dłuższym nocnym ładowaniem tylko w weekendy, gdy nie ma potrzeby, aby ciężarówka była w użyciu.

Volvo dostarcza do Szwecji swój elektryczny samochód ciężarowy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button