KolejowyTransport
Gorące newsy

Intercity rozszerza sieć sprzedaży biletów o kolejne platformy

Intercity ma zamiar poszerzyć swoją sieć sprzedaży agencyjnej również o punkty stacjonarne

PKP Intercity rozszerza współpracę z zewnętrznymi partnerami, odpowiedzialnymi za sprzedaż biletów przewoźnika. Teraz do listy dołączają Infobus oraz eTravel. Dzięki temu już za niecałe trzy miesiące podróżni będą mieli znacznie ułatwiony dostęp do biletów, które można będzie nabyć na tych dwóch platformach.

Intercity umożliwi sprzedaż biletów na nowych platformach

PKP Intercity postawiło na dalszy rozwój kanałów sprzedaży biletów poprzez tryb agencyjny, stosując jednolite warunki handlowe. Po wprowadzeniu biletów Intercity na platformy Koleo, SkyCash czy e-podróżnik.pl, teraz narodowy przewoźnik umożliwi sprzedaż biletów na platformach Infobus oraz eTravel.

W naszą strategię wpisany jest rozwój i podnoszenie dostępności naszych usług. Chcemy, żeby zakup biletów kolejowych był łatwy i prosty dla każdego pasażera bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Dlatego bardzo się cieszę, że do sieci sprzedaży dołączają kolejni partnerzy – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Czytaj też: Narzekają, a i tak kupują. Milion biletów kupionych w apce Intercity

Infobus to firma z Czech, która może pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pośrednictwie sprzedaży biletów kolejowych, lotniczych i autobusowych. Posiada dwie własne platformy – stronę internetową oraz aplikację mobilną, które dostępne są na urządzeniach z systemami IOS i Android. Infobus to marka, która działa na wielu rynkach europejskich. Dzięki rozszerzeniu sieci sprzedaży o czeską spółkę, nie tylko polscy pasażerowie, ale także obywatele Ukrainy będą mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do biletów na przejazdy po Polsce. Wkrótce będzie także możliwość płacenia za bilety na przejazdy PKP Intercity na platformach Infobus w zagranicznych walutach.

PKP Intercity nawiązało również współpracę z eTravel. Dzięki platformie tej spółki, podróżni będą mogli nabywać nie tylko bilety Intercity, ale także także przy okazji zakupić bilet lotniczy czy dokonywać rezerwacji miejsc w hotelach. Współpraca z PKP Intercity umożliwi podróżnym przechowywanie biletów i rezerwacji w wygodny sposób, co znacznie ułatwi zarówno podróże prywatne, jak i służbowe. Bilety na przejazdy z narodowym przewoźnikiem będą dostępne na stronach lataj.pl oraz hotele.pl. Nowe platformy będą gotowe do obsługi biletów w ciągu niecałych trzech miesięcy.

Sieć sprzedaży agencyjnej

PKP Intercity kontynuuje swoje działania w zakresie współpracy z firmami Infobus i eTravel, które są kontynuacją wcześniejszych działań z września 2021 roku, kiedy to wprowadzono ujednolicone warunki handlowe (UWH). Od tego czasu spółka nawiązała współpracę ze znanymi serwisami sprzedającymi bilety, takimi jak mPay, e-podróżnik.pl, SkyCash i KOLEO. W kwietniu, PKP Intercity dołączyło także do platformy Jakdojade, która kieruje użytkowników prosto na stronę e-IC, gdzie mogą zakupić bilety na przejazdy kolejowe. Współpraca z zewnętrznymi partnerami okazała się ogromnym sukcesem, a w ramach UWH sprzedano już ponad 4,3 miliona biletów!

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Intercity ma zamiar poszerzyć swoją sieć sprzedaży agencyjnej również o punkty stacjonarne. Narodowy przewoźnik skierował swoją ofertę do różnych firm, w tym kiosków i saloników prasowych, sieci sklepów spożywczych, stacji paliw, a także firm dystrybuujących usługi hotelowe, bilety na eventy i usługi transportowe (z wyjątkiem kolejowych kas biletowych). Wszystkie firmy, które spełniają odpowiednie wymagania, mogą zostać partnerami PKP Intercity i oferować bilety na pociągi. Dzięki rozszerzeniu sieci sprzedaży o punkty stacjonarne, PKP Intercity umożliwi zakup biletów osobom, które z różnych przyczyn nie korzystają z internetowych lub zdalnych kanałów zakupowych. Dzięki temu brak dworca z kasą biletową w ich najbliższej miejscowości już nie będzie problemem.

Rekord PKP Intercity. Sukces czy wynik monopolu na rynku?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button