MorskiTransport

Australia blokuje statek towarowy. Stanowi zagrożenie dla załogi

Naruszenia przepisów na statku BBC Pearl są niepokojące i stwarzają realne zagrożenie dla marynarzy na pokładzie

Australia zablokowała statek towarowy BBC Pearl, pływający pod banderą Antigui i Barbudy. Statek otrzymał zakaz wstępu na australijskie wody ze względu na poważne defekty bezpieczeństwa.

Australia skontrolowała i zablokowała statek towarowy

Australijski Urząd Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA) poinformował, że na statek BBC Pearl należący do firmy Briese Heavylift GmbH & Co nałożono zakaz wstępu na okres 180 dni w ramach działań mających na celu zwalczanie niebezpiecznych i niewypłacalnych jednostek morskich. Decyzję podjęto po tym, jak inspektorzy podczas kontroli państwowej w porcie w Cairns stwierdzili wiele nieprawidłowości w systemie zarządzania bezpieczeństwem, a także wadliwy generator awaryjny i uszkodzone klapy przeciwpożarowe.

Czytaj też: Wenezuelskie tankowce są tak zniszczone, że nadają się na złom

Jak informuje portal Marine Link, Australia najpierw zatrzymała statek towarowy na cztery dni w Cairns, dopóki nie zostały naprawione stwierdzone usterki, po czym kontynuował on podróż do Port Hedland, gdzie i tak wydano zakaz wstępu. To drugi zakaz dla statku Briese Heavylift GmbH & Co w ciągu ostatniego miesiąca, po 90-dniowym zakazie nałożonym na BBC Weser 12 czerwca. AMSA zaznaczył, że wydawał wielokrotnie ostrzeżenia niemieckiej firmie.

Poważne zagrożenie i sygnał dla przewoźników

Dyrektor operacji AMSA, Michael Drake, powiedział, że naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa na statku BBC Pearl są niepokojące i stwarzają realne zagrożenie dla marynarzy na pokładzie.

Wadliwy generator awaryjny sprawiłby, że statek byłby bezużyteczny w przypadku awarii głównego źródła zasilania, a to już drugi raz, kiedy BBC Pearl został zatrzymany z powodu wadliwego generatora awaryjnego. Są to wyraźne naruszenia Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu – wskazał.

Czytaj też: Pierwsza taka umowa po Brexicie. Bezcłowy handel Wielkiej Brytanii z Australią staje się faktem

Jak informuje portal Marine Link, Drake dodał, że wszyscy operatorzy, którzy myślą, że takie praktyki ujdą im na sucho, właśnie dostali sygnał, że Australia nie zamierza przymykać oczu na zaniedbania środowiskowe.

Australia ma reputację kraju przestrzegającego wysokich standardów bezpieczeństwa dla statków wchodzących na jej wody. Nałożyliśmy dłuższy, 180-dniowy zakaz wstępu na BBC Pearl, aby przesłać wyraźny sygnał każdemu operatorowi, który nie spełnia wymaganych warunków, że Australia nie akceptuje takich działań – powiedział.

Indie wycofują stare tankowce. Chcą dbać o środowisko

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button