Transcash faktoring
KolejowyTransport
Gorące newsy

Siemens inwestuje w Vectrony. Mocno rozbuduje niemiecki zakład

Producent tłumaczy, że jest to reakcja na wysoki popyt i napływ nowych zamówień

Siemens Mobility planuje znacznie rozbudować swój zakład produkcyjny lokomotyw Vectron w Monachium. Producent tłumaczy, że jest to reakcja na wysoki popyt i napływ nowych zamówień. 

Siemens rozbuduje zakład produkcyjny Vectron

Duże zapotrzebowanie na nowe lokomotywy skłoniło firmę Siemens Mobility, by znacznie rozbudować swój zakład produkcyjny lokomotyw Vectron. Zakład w dzielnicy Allach w Monachium zostanie rozbudowany z 50 do 80 tysięcy metrów kwadratowych, a produkcja wzrośnie do nawet 300 lokomotyw rocznie.

Siemens ogłosił ekspansję w swoim komunikacie prasowym. Producent tłumaczy, że jest to reakcja na wysoki popyt i napływ nowych zamówień. Jak informuje portal Zdopravy, firma liczy na to, że inwestycja pozwoli również na zwiększenie efektywności produkcji.

Fabryka Siemens Mobility jest już teraz jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie, wykorzystującym najnowsze dostępne technologie, w tym roboty spawalnicze z laserem czy wirtualną rzeczywistość. Dzięki kolejnym inwestycjom, będziemy w stanie zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na lokomotywy w Europie – wyjaśnił szef pojazdów szynowych Siemens Mobility, Albrecht Neumann.

Lokomotywy Vectron produkowane są w Monachium od 2010 roku, a do tej pory wyprodukowano ponad 1600 egzemplarzy. Zakład zatrudnia około 1600 osób.

Czytaj też: Siemens Mobility otworzy centrum produkcji taboru kolejowego

Siemens Mobility otworzy centrum produkcji taboru kolejowego

Firma mocno inwestuje w swoje zakłady produkcji taboru kolejowego. Jakiś czas temu poinformowała o znacznej inwestycji w Stanach Zjednoczonych. W Północnej Karolinie Siemens Mobility zbuduje centrum produkcji taboru kolejowego, powiększając swoją kalifornijską fabrykę w Sacramento. Zakład będzie mógł produkować około 100 pojazdów rocznie.

Będzie to dziewiąty zakład produkcyjny Siemens Mobility w USA, dołączając do tych w Alpharetta w stanie Georgia; Louisville w Kentucky; Marion w Kentucky; Pittsburgh w stanie Pennsylvania; New Castle w Delaware; Tualatin w Oregonie; jak również dwóch obiektów w Sacramento.

Od ponad 30 lat obserwujemy stały rozwój rynku amerykańskiego. Wyprodukowaliśmy w USA ponad 3 000 lokomotyw, wagonów pasażerskich i lekkich pojazdów szynowych we współpracy z naszymi 2 000 amerykańskimi dostawcami, w tym ponad 40 z Karoliny Północnej. Liczymy teraz na ekspansję w Północnej Karolinie i na wschodnim wybrzeżu oraz na dalsze dostarczanie zrównoważonej kolei w USA – powiedział dyrektor generalny Siemens Mobility, Michael Peter.

Czytaj też: Berlin zadecydował. Nie będzie bardziej rygorystycznych celów klimatycznych

Siemens Mobility dostarczy swoje pociągi elektryczne do Hesji

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button