LotniczyTransport

Ryanair skraca rozkład lotów. Dostawy Boeingów znów opóźnione 

Linia lotnicza miała pierwotnie otrzymać 22 samoloty w czerwcu i 2 w lipcu

Ryanair będzie musiał ograniczyć swoje harmonogramy lotów w lipcu. Przewoźnik spodziewa się, że dostawy 10 Boeingów 737 MAX znacznie się opóźnią z powodu problemów produkcyjnych.

Dostawy Boeingów opóźnione

Producent Boeing wstrzymał tymczasowo dostawy swoich Boeingów 737 MAX z powodu błędów w konstrukcji części maszyn. Jak informuje Reuters, opóźnienie dostaw wpłynie znacząco na planowany rozkład lotów Lufthansy.

Zaczynamy patrzeć na harmonogramy, które będą zmniejszone o około 10 samolotów w lipcu. Otrzymamy ich około 12 pod koniec czerwca, a następnie – miejmy nadzieję – kolejne 12 pod koniec lipca powiedział szef grupy, Michael O’Leary w rozmowie z agencją Reuters podczas konferencji w Dublinie.

Jak informuje Reuters, linia lotnicza miała pierwotnie otrzymać 22 samoloty w czerwcu i 2 w lipcu.

Na pewno musimy usunąć z systemu niektóre loty, ale nie sądzę, że będą to odwołania tras – przekazał przewoźnik w oświadczeniu wydanym w piątek, dodając, że wraz z Boeingiem ocenia skutki opóźnień.

O’Leary podkreślił, że głównym celem redukcji lotów będą trasy o dużej częstotliwości, takie jak te pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią. Dodał, że Boeing obiecał dostarczenie zaktualizowanego harmonogramu dostaw do piątku.

Nie wiemy dokładnie, jakie są obecnie nasze perspektywy, co jest bardzo niepokojące. To już trzecia nieautoryzowana zmiana, która opóźniła dostawy, więc jest to bardzo rozczarowujące – dodał.

Czytaj też: Qatar Airways dostanie samoloty Boeing zamówione przez Rosjan

Produkcja samolotów Boeing 737 MAX będzie kontynuowana

W zeszłym tygodniu Boeing poinformował, że najbliższe dostawy 737 MAX zostaną opóźnione z powodu nowego problemu produkcyjnego, dotyczącego kadłubów produkowanych przez Spirit AeroSystems. Jak informuje Reuters, podczas corocznego spotkania firmy, CEO Boeinga Dave Calhoun powiedział, że produkcja samolotów Boeing 737 będzie kontynuowana, bez względu na problemy z dostawami. Po ogłoszeniu Calhouna, akcje Boeinga wzrosły o 1%.

Nie zmieniamy harmonogramu dostawców, w tym nie ograniczamy żadnych przewidywanych wzrostów produkcji – powiedział Calhoun.

Boeing starał się zwiększyć produkcję MAX po dwóch fatalnych katastrofach lotniczych w 2018 i 2019 roku, w których zginęło 346 osób. Organy regulacyjne nakazały unieruchomienie pozostałych maszyn i zmusiły firmę do ograniczenia produkcji, aż do naprawienia problemów związanych z bezpieczeństwem.

Czytaj też: W wojnie o chipy Japonia dołącza do USA. Nowe restrykcje uderzą w Chiny

Trzy nowe Boeingi 737 znalazły nowy dom na Bliskim Wschodzie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button