Info z rynkuKolejowyTransport

Pierwszy pociąg hybrydowy rewolucjonizuje kolej w Walii

Pierwszy w historii pociąg hybrydowy w regularnej obsłudze pasażerskiej w Walii został wprowadzony przez Transport for Wales (TfW) na linii granicznej Borderlands między Wrexham a Bidston. Obsługa pasażerska pociągiem klasy 230 TfW rozpoczęła się o 7:31 na stacji Wrexham Central po miesiącach testów i szkoleń załogi.

Pociąg hybrydowy: przełom na linii Borderlands

Transport for Wales (TfW), poinformował, że zapisuje kolejne karty historii na linii kolejowej Borderlands, wprowadzając pierwsze w Walii pociągi hybrydowe zasilane bateriami, obsługujące regularne połączenia pasażerskie. Na linii między Wrexham a Bidston, pierwszy z pociągów klasy 230 TfW, rozpoczął kursowanie o 07:31.

TfW posiada pięć trzywagonowych pociągów klasy 230, z ponad 120 miejscami siedzącymi każdy oraz łączną pojemnością przekraczającą 420 pasażerów. Tym samym stanowi to znaczący wzrost w porównaniu z poprzednimi pociągami. Jednostki te przystosowano z byłych wagonów metra londyńskiego. Dzięki temu zapewniają bardziej efektywną i przyjazną dla środowiska obsługę dzięki wykorzystaniu silników wysokoprężnych i baterii.

Pojazdy wyposażono w pełni dostępne toalety, gniazdka elektryczne, elektroniczne informacje dla pasażerów, Wi-Fi, stojaki na rowery oraz klimatyzację. Nie ma przy tym wątpliwości, że jednostki te stanowią znaczący krok naprzód dla TfW, które dąży do przekształcenia usług kolejowych na terenie Walii i jej granic.

Kolej w Walii nowe pociągi hybrydowe
Źródło: TFW

Innowacyjne pociągi hybrydowe na linii Borderlands

Jak poinformował Lee Waters, wiceminister ds. zmian klimatu odpowiedzialny za transport:

Finansowane z naszej inwestycji w wysokości 800 milionów funtów w nową flotę pociągów, klasy 230 odgrywają ważną rolę w naszych planach przekształcenia usług kolejowych w Walii. Te nowe pociągi zapewnią większy komfort, nowoczesne udogodnienia, a dzięki nowym silnikom hybrydowym będą bardziej przyjazne dla środowiska.

Czytaj również: Nowy, hybrydowy pociąg od FPS zaprezentowany na TRAKO 2021

Podobne zdanie ma Alexia Course, dyrektor handlowa Transport for Wales.

Jesteśmy zachwyceni, że pierwszy pociąg klasy 230 wszedł do eksploatacji. Z silnikami hybrydowymi i nowoczesnymi udogodnieniami, te pociągi znacznie poprawią doświadczenia klientów na linii Borderlands, zapewniając lepsze udogodnienia i zwiększoną pojemność. Jesteśmy zaangażowani w poprawę usług między północną Walią a regionem Liverpoolu. Wprowadziliśmy już zupełnie nowe pociągi na trasach między Chester a Liverpoolem.

Źródło: TFW

Przyszłość ekologicznych rozwiązań dla kolei w Walii

Pociąg hybrydowy to krok w kierunku bardziej zrównoważonego i ekologicznego transportu kolejowego. Innowacyjne podejście TfW do modernizacji taboru, w tym wykorzystanie pociągów hybrydowych klasy 230, przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla.

Innowacyjne podejście TfW do modernizacji taboru, w tym wykorzystanie pociągów hybrydowych klasy 230, przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla. Zastosowanie tych pociągów również zmniejsza emisję szkodliwych substancji, które emitowane są przez tradycyjne pociągi spalinowe. Co równie istotne, wprowadzenie pociągów hybrydowych na linii Borderlands to przełomowe wydarzenie. Wszystko dlatego, że zmienia sposób, w jaki postrzegamy transport kolejowy na terenie Walii i poza nią.

Ponadto wprowadzenie pociągów hybrydowych jest również częścią większego planu TfW, który obejmuje modernizację infrastruktury kolejowej oraz rozbudowę i unowocześnienie stacji. Inwestycje te mają na celu poprawę komfortu podróży oraz przyczynienie się do rozwoju regionalnego i gospodarczego Walii, oraz regionów przygranicznych. W przyszłości walijska spółka planuje również wprowadzenie większej liczby pociągów hybrydowych oraz całkowicie elektrycznych. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zredukować wpływ transportu kolejowego na środowisko.

Czytaj również: Inwestycje w polską kolej: w 2023 roku pociągi pojadą 250 km/h

Kolej w Walii
Źródło: TFW

Pociągi hybrydowe, takie jak te wprowadzone na linii Borderlands, są jednym z kluczowych elementów w strategii TfW dotyczącej wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i technologii. Celem tych innowacji jest zwiększenie efektywności energetycznej, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i poprawa ogólnej jakości usług kolejowych.

DB Cargo zamawia 50 lokomotyw hybrydowych od Vossloh Locomotives

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button