LotniczyTransport

DHL Global Forwarding otwiera hub lotniczy w Johannesburgu w RPA

DHL Global Forwarding inwestuje w Afryce. W Johannesburgu powstało centrum logistyczne zorientowane na obsługę dynamicznie rozwijającego się rynku farmaceutycznego. 

Nowy znaczący obiekt logistyczny w Afryce

DHL otwiera nowy hub lotniczy o powierzchni 10 000 m2. Obiekt ma wspierać rozwijającą się afrykańską branżę nauk farmaceutycznych i opieki zdrowotnej (LSH). Centrum będzie zasilane prawie w całości przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

DHL Global Forwarding będący globalnym dostawcą usług frachtu lotniczego, morskiego i drogowego otworzył ważny węzeł przeładunkowy w Johannesburgu w RPA. Oprócz hubu zainaugurowano także lokalną siedzibę korporacji.

DHL Global Forwarding inwestuje w rozwijającą się branżę farmaceutyczną

Obiekt znajduje się na terenie kompleksu przemysłowego Sky Park i zapewnia łatwy dostęp do międzynarodowego lotniska OR Tambo. Otwarcie, które nastąpiło 22 września, jest kolejnym elementem strategii rozwoju sieci logistycznej DHL i ma umocnić pozycję korporacji w Afryce.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Amadou Diallo, dyrektor generalny DHL Global Forwarding Middle East & Africa, powiedział, że obiekt powstał w założeniu osiągnięcia pełnej neutralności względem klimatu do roku 2050. Ponadto ma być odpowiedzią na rozwijającą się branżę LSH w tej części Afryki. Sektor ten z oczekiwaną roczną stopą wzrostu na poziomie 6,3% i przewidywanymi przychodami w wysokości 7,1 mld euro do 2023 roku jest jedną z rozwijających się branż w kraju. Inwestycja spełnia założenia DHL Global GxP Pharma oraz standardy bezpieczeństwa Transported Asset Protection Association.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Nowy obiekt o wartości 7 mln EUR będzie służyć jako centrum rozwiązań transportowych, logistycznych i magazynowych. Dodatkowo będzie to centrum międzynarodowych ekspertyz w zakresie frachtu dla różnych branż. Od 2021 roku DHL Global Forwarding zwiększył liczbę pracowników w Republice Południowej Afryki o 11%, zwracając uwagę na rosnące znaczenie kontynentu w perspektywie zachodnich inwestycji (Więcej: Bogactwo Afryki: całkowity majątek prywatny wynosi już 2,1 bln USD oraz Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Afryce wyniosły 83 mld USD w 2021 roku).

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button