PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

SEUR zwiększa udział niskoemisyjnej floty na hiszpańskim rynku

SEUR, należący do DPDgroup, zwiększa udział niskoemisyjnych rozwiązań we własnej flocie. Dzięki temu w minionym roku dostarczono 9 mln paczek, kompensując ok. 95 ton CO2.

SEUR inwestuje w niskoemisyjne rozwiązania 

SEUR, jeden z liderów hiszpańskiego rynku dostarczył w ubiegłym roku 9 milionów paczek swoją niskoemisyjną flotą, kompensując ok. 95 ton CO2.

W planach jest zainwestowanie ponad 4 mln euro w dostawy przyjaznymi dla środowiska pojazdami do 64 hiszpańskich miast liczących ponad 50 000 mieszkańców do 2025 roku. W tym celu wdrożono plan inwestycyjny o wartości ponad 4 mln euro. Realizacja programu zmniejszy emisję CO2 w tych miastach o ok. 85% i będzie miała bezpośredni wpływ na 17 milionów mieszkańców w całej Hiszpanii. Niskoemisyjne pojazdy stanowią obecnie ok. 12% floty i w 2021 roku przejechały łącznie 15,5 mln kilometrów.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Itxaso Larrañaga, dyrektor ds. Personas i CSR w SEUR, zwraca uwagę na coraz bardziej wymagających konsumentów, którzy są wrażliwi na zrównoważone aspekty kupowanych produktów i usług. Przytoczył również badania rynkowe, z których wynika, że ​​47% regularnych e-kupujących twierdzi, że dla nich zrównoważony rozwój online zakup oznacza nabycie przyjaznego dla środowiska produktu.

Plany ograniczenia emisji na przyszłość

SEUR chce rozwijać rozwiązania out-of-home. Sieć Pickup liczy już ponad 2600 punktami skrytek. Mają one wyeliminować ograniczenie nieudanych dostaw i wynikających z nich drugich prób doręczenia, a dzięki temu po raz kolejny wpłynąć na ograniczenie emisji.

Strategia ta ma objąć także system podmiejskich hubów, które pozwolą minimalizować emisje związane z dostawami ostatniej mili. Firma z grupy DPDgroup posiada obecnie ponad 30 hubów (zarówno własnych, jak i podwykonawców) w różnych hiszpańskich miastach, takich jak Madryt, Sewilla i Kordoba. W planach jest wprowadzenie na szerszą skalę logistyki rowerowej.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

SEUR bierze aktywny udział we wdrażaniu stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Hiszpanii. Do końca roku ich liczba ma wynieść 200. W najbliższej perspektywie firma z Grupy DPD chce osiągnąć 63% redukcję emisji CO2 związanych z ostatnią milą.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button