LotniczyTransport

Emirates uruchamiają loty z pomocą humanitarną do Pakistanu

Emirates SkyCargo oferuje organizacjom humanitarnym bezpłatną pojemność ładunkową między Dubajem a Pakistanem. Od 2 września przewoźnik współpracuje z International Humanitarian City (IHC) w zakresie transportu niezbędnych towarów w ramach 53 cotygodniowych bezpośrednich lotów do zniszczonego powodzią kraju.

Emirates SkyCargo wspiera organizacje pomocowe

Ze swojego węzła w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju (DXB) linie Emirates obsługują obecnie regularne loty do pięciu lotnisk w Pakistanie. Linia lata swoimi samolotami Boeing 777 na trasach do Karaczi (KHI), Islamabadu (ISB), Lahore (LHE), Peszawaru (PEW) i Sialkot (SKT). Ładunek na wszystkich tych lotach pasażerskich został udostępniony bezpłatnie organizacjom pozarządowym działającym w IHC. IHC, założony w 2003 r. i mający siedzibę w Dubaju, jest obecnie największym na świecie węzłem humanitarnym i służy jako główne centrum logistyczne w zakresie dystrybucji pomocy humanitarnej i wsparcia.

Great Circle Mapper

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach Pakistan nawiedziły najsilniejsze od 30 lat monsunowe opady deszczu, powodując gwałtowne powodzie, w wyniku których zginęło już ponad 1300 osób, w tym ponad 400 dzieci, a kolejne miliony zostały pozbawione dachu nad głową. Przywódca Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Mohamed bin Zayed Al Nahyan, zmobilizował mieszkańców kraju i przedsiębiorstwa do wsparcia Pakistanu i zaoferował pakiet pomocy w wysokości ponad 13 milionów dolarów. Emirates wydały w piątek oświadczenie, w którym potwierdziły, że są gotowe odegrać swoją rolę w całej operacji.

Emirates są głęboko związane i oddane Pakistanowi. Od naszego pierwszego lotu w 1985 roku do Karaczi do dziś stale rozwijamy wzajemnie korzystne połączenia lotnicze, które ułatwiają prowadzenie biznesu, turystyki i handlu między ZEA a Pakistanem – przekazał prezes i dyrektor generalny grupy, szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Czytaj też: Powodzie w Pakistanie: miliony przesiedlonych, ponad tysiąc zginęło

Historia pomocy humanitarnej Emirates

To nie pierwszy raz, kiedy linie pomagają w kryzysie humanitarnym. Przez okres trzech tygodni w maju 2021 roku Emirates SkyCargo bezpłatnie przewoziły materiały pomocowe, w tym namioty i butle z tlenem, z Dubaju do Indii, aby wesprzeć ten kraj w walce z drugą falą pandemii Covid-19. W sierpniu 2020 r. przewoźnik cargo zintensyfikował również swoje działania w Libanie, dostarczając pomoc doraźną dla setek tysięcy osób poszkodowanych w wyniku eksplozji w porcie w Bejrucie.

Czasy kryzysu są prawdziwym testem ducha i po raz kolejny współpracujemy z Emirates, aby odpowiedzieć na niszczący kryzys humanitarny, tym razem w Pakistanie, gdzie powodzie spowodowały niewyobrażalne straty i zniszczenia. Jesteśmy wdzięczni za wieloletnie wsparcie dla społeczności IHC i jej honorowe zaangażowanie w łagodzenie cierpienia ofiar tych niezwykłych powodzi. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć razem to istotne wsparcie mieszkańcom Pakistanu – stwierdził przewodniczący IHC, Mohammed Ibrahim Al Shaibani.

Emirates

Loty Emirates do Pakistanu są obsługiwane przez samolot Boeing 777. Linia jest obecnie największym operatorem Boeingów 777-300ER – ma ich we flocie 124, z czego 53 mają być doposażone w nową kabinę Premium Economy przewoźnika. Przewoźnik posiada również 10 Boeingów 777-200LR, które mieszczą 302 pasażerów w konfiguracji dwuklasowej.

Czytaj też: Emirates SkyCargo dodają jedenasty frachtowiec Boeing 777

Statek ONZ dotarł do Afryki Wschodniej. Przewiózł zboże z Ukrainy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button