MorskiTransport

Hawajska firma odebrała pierwszy kontenerowiec napędzany LNG

Hawajska firma Pasha Hawaii ogłosiła, że odebrała nowy kontenerowiec napędzany LNG od stoczni Keppel AmFELS z Brownsville w Teksasie.

Pierwszy kontenerowiec napędzany LNG na Hawajach

774-stopowy George III jest pierwszym z dwóch nowych kontenerowców klasy ’Ohana, które dołączą do floty Pasha Hawaii, obsługując szlak handlowy Hawaje – kontynent. Mówi się, że jest to pierwszy kontenerowiec napędzany LNG, który zatankuje na Zachodnim Wybrzeżu i pierwszy, który będzie obsługiwał Hawaje. Statki klasy ’Ohana zostały nazwane na cześć George’a Pasha III i Janet Marie, nieżyjących już rodziców prezesa i dyrektora generalnego The Pasha Group, George’a Pasha IV, upamiętniając trzy pokolenia na Hawajach.

Dzisiejszy dzień to moment, który zostanie zapamiętany przez wielu z nas, w tym moją rodzinę i niesamowitych członków naszego zespołu z Pasha Hawaii, którzy niestrudzenie pracowali, aby zbudowaćMV George III. Witając nowy MV George III we flocie Pasha Hawaii, jesteśmy niezwykle dumni z wytrwałości i zaangażowania naszych partnerów z Keppel AmFELS oraz wykwalifikowanych pracowników stoczni. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie obsługi Hawajów w sierpniu i przyjęcie dostawy Janet Marie jeszcze w tym roku – powiedział George Pasha IV.

Czytaj też: HJSC wygrywa przetarg dwa ekologiczne kontenerowce zasilane LNG

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Statek przewyższa standardy emisji

Działając w pełni na LNG od pierwszego dnia, nowy statek Jones Act przewyższa standardy emisji Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) 2030 dla statków oceanicznych. Według Pasha Hawaii, efektywność energetyczną osiągnięto również dzięki najnowocześniejszemu silnikowi, zoptymalizowanej formie kadłuba oraz podwodnemu systemowi napędowemu z wysokowydajnym sterem i śrubą.

Cieszymy się, że możemy dostarczyć pierwszy kontenerowiec napędzany LNG dla firmy Pasha Hawaii. Dzięki ścisłej współpracy z Pasha Hawaii, byliśmy w stanie rozwiązać wyzwania operacyjne stawiane przez COVID-19 i dostarczyć statek firmie. Zbudowany według autorskiego projektu Keppel O&M, MV George III stanowi przykład naszej wiedzy inżynierskiej i projektowej, a także dogłębnego doświadczenia w zakresie LNG – powiedział David Wedgeworth, prezes Keppel AmFELS.

Pasha Hawaii jest spółką zależną, należącą w całości do rodzinnej, globalnej firmy logistyczno-transportowej, The Pasha Group, jednej z wiodących w kraju firm transportowych i zintegrowanych firm logistycznych działających zgodnie z Jones Act.

Czytaj też: Port Gdańsk największym portem kontenerowym na Bałtyku

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button