PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Policja prezentuje nowe oznakowanie radiowozów. Jak teraz będą wyglądać?

Polska Policja zaprezentowała nowe oznakowanie radiowozów. Charakterystyczne neonowe pasy w kolorze żółto-zielonym i zwiększona liczba świateł będą wyróżniać tylko nowe pojazdy, które będą pełnić służbę w stolicy. 

Radiowozy zyskają nowe oznaczenia kolorystyczne

Policja zmienia wygląd radiowozów, aby były lepiej widoczne na drodze. Nowa wersja samochodów oraz motocykli została zaprezentowana w Kielcach na targach Polsecure przez Świętokrzyską Policję. Radiowozy będą wyróżniać się charakterystycznymi żółtymi pasami oraz dodatkowymi światłami. Zamiast dziesięciu lamp LED, pojazdy będą miały ich trzydzieści. Fluorescencyjne pasy neonowe znajdą się w dolnej części drzwi, z tyłu i nad oknami. Kolejna zmiana dotycząca wyglądu radiowozów dotyczy braku określonej barwy i tła dla napisu świetlnego „Policja” na dachu pojazdu.

Nadinspektor Dariusz Augustyniak I zastępca Komendanta Głównego Policji powiedział:

Zmiany mają na celu przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa nie tylko samych policjantów, ale użytkowników dróg. Radiowozy będą bardziej widoczne w dzień, ale przede wszystkim, kiedy zapadnie zmierzch.

Zobacz także: Wiemy dlaczego Policja zamówiła radiowozy w wersji sedan!

Świętokrzyska Policja

Zobacz także: Policja kupi nowe samochody do badania stanu technicznego!

Świętokrzyska Policja

Tylko nowe radiowozy. Nie będzie przemalowywania starych pojazdów

Jednak nowe oznakowanie nie będzie dotyczyło starszych pojazdów. Według nadinp. Augustyniaka nowe zasady będą dotyczyć wszystkich samochodów i motocykli, kupowanych od tego roku. Jak zaznaczono, aktualna flota liczy tak dużo pojazdów, że przemalowanie ich wiązałoby się z ogromnymi kosztami:

Polska Policja ma tak dużo pojazdów, że nas po prostu na to nie stać. Inwestujemy w bezpieczeństwo i nowe pojazdy, które będą oznakowane według nowego wzoru.

Radiowozy z nowym oznakowaniem trafią w pierwszej kolejności do Warszawy. Według oficjalnych informacji prace nad nowym oznakowaniem trwały trzy lata.

Targi Polsecure skierowane są przede wszystkim dla firm zajmujących się produkcją wyposażenia specjalnego, sprzętu dla służb mundurowych czy specjalistycznego oprogramowania. Odbiorcami targów są służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorami wydarzenia są Targi Kielce oraz Komenda Główna Policji.

Jak działa nowy taryfikator mandatów? Podsumowanie pierwszego kwartału

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button