KolejowyTransport

Maersk uruchamia nowy pociąg chłodniczy między Algeciras a Marin

W ramach kompleksowej strategii globalnego integratora, A.P. Moller – Maersk (Maersk) uruchamia nową usługę kolejową dla ładunków chłodniczych między swoim hubem w Andaluzji a Galicją. Nowy pociąg chłodniczy będzie odjeżdżać z portu Algeciras w Kadyksie i docierać do portu w Marin (Pontevedra) w każdy piątek w południe.

Nowy pociąg chłodniczy przewiezie ładunki z Algeciras do Marin

Trasę, która łączy Algeciras i Marin, nowy pociąg chłodniczy będzie pokonywać w 1 dzień i 12 godzin.

Nowa usługa kolejowa ma zapewnić galicyjskim firmom sprawność, elastyczność i odporność. Ułatwia dostawę towarów do Galicji przed terminem, umożliwiając dostawy weekendowe i dystrybucję do końcowych detalistów. Ponadto, pomaga zmniejszyć wpływ na środowisko, co jest gorącym tematem wśród wielu klientów zaangażowanych w redukcję emisji CO2 – mówi Diego Perdones Montero, Dyrektor Zarządzający Maersk na Europę Południowo-Zachodnią i Maghreb.

Ślad węglowy związany z przepływem ładunków jest jednym z najważniejszych tematów w agendzie wielu przedsiębiorstw na całym świecie, a Maersk dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto dla wszystkich swoich działań do 2040 roku, pomagając w ten sposób klientom w realizacji ich strategii ESG.

Czytaj też: Maersk zamawia 8 kontenerowców napędzanych metanolem o zerowej emisji

Pociąg chłodniczy będzie jeździł co tydzień

Maersk wprowadza nową usługę w postaci cotygodniowych połączeń od środy do piątku, ale spodziewa się, że nowy pociąg chłodniczy będzie mógł zwiększyć częstotliwość wyjazdów, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przyjazne środowisku środki transportu. W zakresie koordynacji projektu firma Maersk polegała na zaangażowaniu i wsparciu ze strony władz portowych Algeciras, władz portowych Marin, Ria de Pontevedra, Marin Container Terminal, Temarin – Grupo Pérez Torres oraz przepisów ministerstwa zdrowia.

Jedną z głównych korzyści płynących z tej nowej usługi, jest dla nas możliwość przewiezienia naszego ładunku chłodniczego po raz pierwszy koleją. Podróż koleją jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska tras przewozu towarów i cieszymy się, że mamy tę opcję transportu dzięki do naszej współpracy z firmą Maersk – przekazali przedstawiciele Grupo Ibérica de Congelados SA.

A.P. Moller – Maersk jest zintegrowaną firmą logistyki kontenerowej, która pracuje nad połączeniem i uproszczeniem łańcuchów dostaw swoich klientów.

Czytaj też: Chińczycy budują pociąg zdolny poruszać się z prędkością 620 km/h

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button