MorskiTransport

Port Los Angeles planuje pobierać opłaty za puste kontenery

Port Los Angeles planuje rozpocząć pobieranie opłat od przewoźników oceanicznych, których kontenery zalegają w terminalach morskich portu przez dziewięć dni lub dłużej. Opłaty za puste kontenery wejdą w życie 30 stycznia 2022 roku.

Opłaty za puste kontenery w porcie Los Angeles

Przewoźnicy oceaniczni zostaną obciążeni opłatą w wysokości 100 dolarów za pozostawienie pustego kontenera przez dziewięć dni, a po upływie tego terminu opłaty za puste kontenery wzrosną do 100 dolarów dziennie, aż do momentu, dopóki kontener nie opuści terminalu. Wdrożenie opłaty leży w gestii Dyrektora Wykonawczego. Komisja Portu Los Angeles rozważy program na posiedzeniu zarządu. Jeśli opłata zostanie zatwierdzona, wejdzie w życie z końcem stycznia.

Podobnie jak w przypadku opłaty za import, celem programu jest zwolnienie cennego miejsca w naszych dokach, co pozwoli na przyjęcie większej ilości statków i poprawi płynność ruchu – powiedział dyrektor wykonawczy Portu Los Angeles Gene Seroka.

Wszelkie opłaty pobierane za zalegające ładunki będą reinwestowane w programy mające na celu zwiększenie wydajności, przyspieszenie przepływu ładunków i przeciwdziałanie skutkom zatorów komunikacyjnych.

Czytaj też: Biden chciał naprawić problem z łańcuchami dostaw, ale szybko poległ

Opłaty za puste kontenery miały zostać wprowadzone już w zeszłym roku

Port w Los Angeles ogłosił podobny program dla zalegających kontenerów importowych już 25 października. Opóźnił jednak wprowadzenie opłaty za puste kontenery importowe, ponieważ od 24 października liczba kontenerów zalegających dłużej niż 9 dni została zredukowana o 53%.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy udało nam się zmniejszyć ilość kontenerów importowych w naszych dokach, jednak wciąż zbyt wiele pustych kontenerów znajduje się obecnie w terminalach morskich. Podobnie jak w przypadku opłaty za pobyt w imporcie, celem tego programu nie jest stricte pobieranie opłat, ale uwolnienie cennej przestrzeni w naszych dokach, torując drogę dla większej liczby statków i poprawiając płynność – dodał przedstawiciel Portu Los Angeles.

Port w Los Angeles to jeden z głównych portów morskich Ameryki Północnej pod względem wolumenu kontenerów i wartości ładunków. W 2020 roku umożliwił wymianę handlową o wartości 259 miliardów dolarów. Złożone operacje i handel w porcie San Pedro Bay dają jedno na dziewięć miejsc pracy w hrabstwach Los Angeles, Orange, Riverside, San Bernardino i Ventura.

Czytaj też: Port Gdańsk Eksploatacja dorobi się kolejnego żurawia przeładunkowego

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button