E-commerceInfo z rynku

USA: Największa sieć sklepów magazynowych chce konkurować z Amazon

Choć Amazon obecnie jest niekwestionowanym liderem handlu e-commerce na świecie, to jednak w każdej chwili może zostać zdetronizowany. Jak twierdzi inwestor Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i wieloletni partner biznesowy Warrena Buffett, następcą giganta może być sieć Costco. Wszystko przez jej rozszerzenie działalności w zakresie handlu elektronicznego.

Sieć sklepów Costco będą konkurować z Amazon?

Jak informuje Forbes, sieć sklepów wielkopowierzchniowych Costco może wyrosnąć na realną konkurencję Amazon w najbliższych latach. 97-letni legendarny inwestor Charlie Munger uważa, że firma założona przez Jeffa Bezosa ma powody do niepokoju jeśli chodzi o sprzedaż detaliczną.

Zobacz również: Sieć OBI ominie zakaz handlu w niedzielę dzięki współpracy z kurierami

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że sam Munger jest członkiem zarządu Costco od 1997 roku i osobiście posiadał około 166000 akcji do końca 2020 roku. Według dokumentacji były warte ponad 62 miliony dolarów.

Tymczasem w czasie pandemii akcje firmy skoczyły o około 30%, a w bieżącym roku podrosły o kolejne 40%. Firma ciągle się rozwija, co udowadnia jej zeszłoroczna inwestycja. Wówczas Costco nabyło dostawcę usług kurierskich za Innovel Solutions za około 1 mld dolarów.

Korporacja zamknęła również rok fiskalny we wrześniu 20221 z przychodami rzędu 192 miliardów dolarów. W 2020 roku było to 163 miliardy USD. Tak ogromne wyniki są możliwe dzięki pobudzeniu gospodarki po pandemii i coraz więcej osób kupuje w sklepach stacjonarnych.

Zobacz również: E-commerce na czele z Amazonem przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Konkurencja Amazon ma szansę na sukces?

Ponadto dzięki wzrostowi popularności e-commerce, sklepy online Costco mogą również osiągnąć wysoki wskaźnik popularności. Zwłaszcza u stałych klientów, którzy do tej pory stale robili zakupy w sklepach tej marki. Co warto zaznaczyć, Costco to największa w USA sieć sklepów magazynowych, które działają na zasadzie przywileju członkowskiego.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button