Info z rynku

Sieć OBI ominie zakaz handlu w niedzielę dzięki współpracy z kurierami

Sklepy remontowo-budowlane OBI będą otwarte w każdą niedzielę niehandlową. Wszystko dzięki umożliwieniu klientom korzystania z usług kurierskich. A to z kolei jest w pełni zgodne z nowelizacją ustawy o handlu w niedzielę i święta. Sklepy będą otwarte od najbliższej niedzieli 5 grudnia.

Sklepy Obi będą otwarte w każdą niedzielę. Zakaz handlu ominięty przez kolejną firmę

Sieć OBI poinformowała, że wszystkie 59 sklepów w Polsce będzie otwarta siedem dni w tygodniu. Jest to możliwe, ponieważ sieć umożliwi klientom odbieranie przesyłek kurierskich. Jak czytamy w informacji prasowej:

O fachową obsługę zadbają pracownicy, którzy wyrazili gotowość podjęcia dodatkowego dnia pracy. Przewidziano dla nich specjalny dodatek premiowy za pracę w niedzielę oraz dodatkowy dzień wolny do odbioru w tygodniu.

Zobacz również: Zakaz handlu w niedzielę miał ratować małe sklepy, ale tylko je dobija

Dariusz Kowalczyk, Dyrektor Sprzedaży OBI w rozmowie z TVN 24 przekazał, że:

W trosce o komfort klientów oraz wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, otwieramy sklepy w niedziele. Sprawny i wygodny dostęp do usług kurierskich oraz możliwość zakupów w niedziele to ułatwienie szczególnie ważne w sezonie świątecznym.

Zakaz handlu w niedzielę. Coraz więcej sklepów korzysta z luki w prawie

Tym samym firma dołączyła do innych sieci budowlanych, takich jak Bricomarche, Castorama, Leroy Merlin oraz Jula. Co ciekawe, luka w ustawie o zakazie handlu w niedziele jest coraz częściej wykorzystywana  przez największe sklepy spożywcze. Ostatnio skorzystały z tego Biedronka, Kaufland, Lidl oraz sieć Dino. Ponadto z zapisów korzysta także sieć sklepów z artykułami dla dzieci Smyk.

Zobacz również: Biedronka będzie otwarta w niedzielę, dzięki umowie z Pocztą Polską

Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza zmienić obecną ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Nowelizacja, która ma wejść w życie w lutym 2022, przewiduje 32 wykluczeń od wprowadzanego zakazu. Dotyczy to zapisu, w którym zezwolenie na prowadzenie działalności mają te firmy, gdzie przychody z działalności pocztowej przekroczą 40% przychodów konkretnej placówki.

W grudniu bieżącego roku wypadną dwie niedziele niehandlowe – 12 i 19 grudnia.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button