DrogowyInfo z rynkuTransport

Xiaomi wyprodukuje własne samochody elektryczne w 2024 roku!

Xiaomi, czyli jeden z największych chińskich producentów smartfonów, będzie masowo produkował samochody elektryczne. Informację w tej sprawie potwierdził prezes firmy Lei Jun. Nowe modele będą dostępne już w 2024 roku, a ekspansja producenta ma wyjść poza Państwo Środka. Czego można się spodziewać po zapowiedziach azjatyckiego giganta technologicznego?

Auta elektryczne Xiaomi powstaną w pierwszej połowie 2024 roku

Jak informuje agencja Reuters, Zang Ziyuan, dyrektor w dziale marketingu międzynarodowego Xiaomi, potwierdził plany długoterminowe firmy. Wynika z nich, że popularny producent smartfonów rozpocznie masową produkcję aut elektrycznych, dzięki współpracy z rodzimymi twórcami półprzewodników.

Zobacz również: LG buduje pod Wrocławiem największą na świecie fabrykę baterii

Ogłoszenie daty jest także istotne pod kątem celów długofalowych, które są oparte na rozwoju firmy i zdobyciu jak największego rynku zbytu.

Po ogłoszeniu strategii, akcje Xiaomi skoczyły na chińskiej giełdzie o 5,4$%, co jednocześnie jest największym wzrostem od 12 maja. Wpłynęło to jednocześnie na przedłużenie zysków w trzeciej sesji z rzędu.

Samochody Elektryczne Xiaomi
Źródło: XIaomi

Samochody elektryczne Xiaomi to rozwój w dobrą stronę i znak dla innych producentów

Słowa prezesa firmy potwierdzają również informacje z marca bieżącego roku. Mówiły one o zainwestowaniu przez firmę aż 10 miliardów juanów w nowy dział samochodów elektrycznych. Wówczas mówiło się, że fabryka ta miałaby powstać już w ciągu najbliższych 10 lat. Tymczasem firma zakończyła rejestrację biznesową swojej jednostki EV pod koniec sierpnia. Ponadto, jak wynika z informacji prasowych, firma do tej pory zatrudniła do swojego projektu już ponad 300 wykwalifikowanych pracowników.

Zobacz również: Przez zerwane łańcuchy dostaw Hyundai stworzy własne mikrochipy

Co ciekawe w 2024 roku ma dojść już do masowej produkcji samochodów, co oznacza z kolei, że firma będzie już po testach i prezentacji prototypu. Nie ma jednak informacji, czy i kiedy auta trafią na polski rynek, ponieważ jest to zdecydowanie za wcześnie. Niemniej jednak zainteresowanie samochodem Xiaomi już teraz jest bardzo wysokie, zatem można spodziewać się dużego popytu.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button