DrogowyInfo z rynkuTransport

Xiaomi wyprodukuje własne samochody elektryczne w 2024 roku!

Xiaomi, czyli jeden z największych chińskich producentów smartfonów, będzie masowo produkował samochody elektryczne. Informację w tej sprawie potwierdził prezes firmy Lei Jun. Nowe modele będą dostępne już w 2024 roku, a ekspansja producenta ma wyjść poza Państwo Środka. Czego można się spodziewać po zapowiedziach azjatyckiego giganta technologicznego?

Auta elektryczne Xiaomi powstaną w pierwszej połowie 2024 roku

Jak informuje agencja Reuters, Zang Ziyuan, dyrektor w dziale marketingu międzynarodowego Xiaomi, potwierdził plany długoterminowe firmy. Wynika z nich, że popularny producent smartfonów rozpocznie masową produkcję aut elektrycznych, dzięki współpracy z rodzimymi twórcami półprzewodników.

Zobacz również: LG buduje pod Wrocławiem największą na świecie fabrykę baterii

Ogłoszenie daty jest także istotne pod kątem celów długofalowych, które są oparte na rozwoju firmy i zdobyciu jak największego rynku zbytu.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Po ogłoszeniu strategii, akcje Xiaomi skoczyły na chińskiej giełdzie o 5,4$%, co jednocześnie jest największym wzrostem od 12 maja. Wpłynęło to jednocześnie na przedłużenie zysków w trzeciej sesji z rzędu.

Samochody Elektryczne Xiaomi
Źródło: XIaomi

Samochody elektryczne Xiaomi to rozwój w dobrą stronę i znak dla innych producentów

Słowa prezesa firmy potwierdzają również informacje z marca bieżącego roku. Mówiły one o zainwestowaniu przez firmę aż 10 miliardów juanów w nowy dział samochodów elektrycznych. Wówczas mówiło się, że fabryka ta miałaby powstać już w ciągu najbliższych 10 lat. Tymczasem firma zakończyła rejestrację biznesową swojej jednostki EV pod koniec sierpnia. Ponadto, jak wynika z informacji prasowych, firma do tej pory zatrudniła do swojego projektu już ponad 300 wykwalifikowanych pracowników.

Zobacz również: Przez zerwane łańcuchy dostaw Hyundai stworzy własne mikrochipy

Co ciekawe w 2024 roku ma dojść już do masowej produkcji samochodów, co oznacza z kolei, że firma będzie już po testach i prezentacji prototypu. Nie ma jednak informacji, czy i kiedy auta trafią na polski rynek, ponieważ jest to zdecydowanie za wcześnie. Niemniej jednak zainteresowanie samochodem Xiaomi już teraz jest bardzo wysokie, zatem można spodziewać się dużego popytu.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button