PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Pierwsze elektryczne ciężarówki Rizon wyjechały na ulice Ameryki

Pierwsze pojazdy już trafiły do klientów, a kolejne mają być dostarczane w zależności od ich dostępności

Pierwsze w pełni elektryczne ciężarówki Rizon pojawiły się na ulicach Ameryki i obsługują dostawy dla klientów w Kalifornii. Pierwsza partia ciężarówek od Daimler Truck już dotarła do klientów, a kolejne trafią do nich jeszcze w tym miesiącu.

Elektryczne ciężarówki Rizon trafiły do klientów

Kalifornia wyznaczyła ambitny cel zeroemisyjnego transportu do 2035, 2040 lub 2045 roku, w zależności od typu i wielkości ciężarówki. Aktualnie elektryczne ciężarówki Rizon są jednym z najszybszych sposobów dla amerykańskich firm, aby spełnić te wymagania.

Pierwsze pojazdy już trafiły do klientów, a kolejne mają być dostarczane w zależności od ich dostępności. Czas realizacji zamówień produkcyjnych będzie się różnił w zależności od rodzaju nadwozia, ze względu na kolejkę w produkcji nadwozi.

Bardzo się cieszę, że pierwsze ciężarówki RIZON są już w użyciu. Gratuluję naszym szanowanym klientom ich decyzji o pionierskiej elektryfikacji transportu pojazdów komercyjnych w Stanach Zjednoczonych, i jestem bardzo dumny, że wybrali RIZON. Bycie częścią Grupy Daimler Truck daje nam doświadczenie i wiedzę, co skutkuje bardzo dojrzałym systemem: innowacyjną koncepcją eOsie, najnowszymi funkcjami bezpieczeństwa, szerokim zakresem zastosowań nadwozi i elastyczną koncepcją baterii – powiedział Andreas Deuschle, Globalny Dyrektor RIZON Truck.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez RIZON Truck (@rizontruckofficial)

Klienci mogą skorzystać z podstawowej dopłaty w wysokości 60 000 dolarów na pojazd dzięki programowi bonów na pojazdy ciężarowe i autobusy o napędzie hybrydowym i zerowych emisjach. Korzystając z programu, niektóre floty mogą otrzymać dodatkowe 60 000 dolarów, co sprawia, że pojazdy RIZON są bardziej przystępne cenowo niż porównywalne ciężarówki spalinowe.

Kiedy sieć dealerów RIZON rozszerzy się na inne stany i regiony sprzedaży, firma będzie informować klientów o lokalnych możliwościach zachęt.

Czytaj też: Elektryczne dostawczaki i ciężarówki podbiją polskie drogi?

Idealne pojazdy do dostaw miejskich

Firma twierdzi, że ciężarówki RIZON doskonale nadają się do dostaw miejskich i dostaw ostatniej mili. RIZON otrzymał certyfikaty zarówno Agencji Ochrony Środowiska (EPA), jak i podwójne Rozkazy Wykonawcze CARB i jest w pełni zgodny ze standardami federalnymi bezpieczeństwa pojazdów silnikowych w USA.

RIZON to dziewiąta, najnowsza marka Daimler Truck. Marka i jej ciężarówki zostały po raz pierwszy zaprezentowane publicznie podczas targów Advanced Clean Transportation (ACT) Expo w maju 2023 roku w Anaheim, w Kalifornii.

Czytaj też: Gospodarka USA gna przed siebie. UE tkwi w stagnacji. Czy to gospodarcza emerytura starego kontynentu?

Pojazdy klasy 4 i 5 o masie całkowitej od 7 255 kg do 8 160 kg, mogą na jednym ładowaniu przejechać od 75 do 110 mil (dla wersji rozmiaru M z 2 pakietami baterii) lub do 160 mil (dla wersji rozmiaru L z 3 pakietami baterii). Ciężarówki RIZON mogą być ładowane za pomocą dwóch rodzajów systemów ładowania baterii: szybkiego ładowania DC (za pośrednictwem złącza CCS1) oraz tańszego ładowania AC poziomu 2 (za pośrednictwem złącza J1772).

Amerykańskie DHL otrzymuje pierwsze elektryczne ciężarówki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button