Magazyny

Tak się dekarbonizuje branżę! Wszystkie budynki Hillwood z eko-certyfikatem

Hillwood zrealizował już ponad 24 miliony metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na całym świecie

Aż 15 nowych budynków Hillwood Polska otrzymało certyfikat środowiskowy BREEAM In Use na poziomie Excellent. Oznacza to, że certyfikacja objęła całe portfolio spółki. Zdobycie tych certyfikatów było rezultatem kooperacji z firmą doradczą JWA, specjalizującą się w ekologicznych rozwiązaniach dla nieruchomości komercyjnych.

Magazyny Hillwood uzyskały certyfikat BREEAM

Hillwood zrealizował już ponad 24 miliony metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na całym świecie, z czego ponad 2,8 miliona w Polsce. Teraz aż 15 obiektów należących do Hillwood, w tym 14 hal magazynowych i jeden budynek biurowy, rozmieszczonych głównie w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi oraz Szczecinie, otrzymało certyfikat środowiskowy BREEAM In Use na poziomie Excellent. Wpisuje się to w strategię firmy, która zakłada zdobycie certyfikacji BREEAM Excellent dla całego portfolio budynków wybudowanych przez Hillwood w Polsce.

Jesteśmy niezmiernie dumni z certyfikacji wszystkich naszych projektów w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Potwierdza to nasze dążenie do najwyższych standardów jakości i dbałości o środowisko Ta akredytacja obejmująca całe portfolio Hillwood zapewnia klientom pewność, że nasze inwestycje przynoszą korzyści dla środowiska i generują oszczędności ekonomiczne, co stanowi kolejny krok w kierunku tworzenia zrównoważonej przyszłości – mówi Renata Michalczyk, Head of Asset and Property Management Poland, Hillwood.

Tak się dekarbonizuje branżę! Wszystkie budynki Hillwood z eko-certyfikatem
Hillwood Polska

Czytaj też: Kolejna inwestycja Harden. Nowa hala Samsunga w Polsce ukończona

Hillwood dba o zrównoważony rozwój

Współpraca z firmą JWA skupiła się na implementacji zalecanych rozwiązań, głównie dotyczących optymalizacji zużycia wody, gromadzenia wody deszczowej oraz instalacji specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Dodatkowo, wprowadzono zalecenia ekologa, które przyczyniły się do zwiększenia bioróżnorodności oraz stworzenia dedykowanych obszarów dla usług car-sharingu.

Czytaj też: ORLEN Paczka ma już 5 tysięcy automatów paczkowych i dostarcza przesyłki w soboty

Największym wyzwaniem było uzyskanie certyfikacji dla tak wielu budynków jednocześnie w bardzo krótkim czasie. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy z powodzeniem przeprowadziliśmy szereg audytów w obiektach zlokalizowanych w różnych częściach kraju, zleciliśmy wiele dodatkowych opracowań oraz koordynowaliśmy komunikację z klientem, która obejmowała wielu interesariuszy. Dzięki temu przebieg uzyskania wszystkich certyfikacji przebiegł bardzo sprawnie i co najważniejsze – efektywnie – mówi Sylwia Bieda, Sustainability Specialist & Junior Coordinator w JWA.

Meblarskie Home Delivery? Kolejny Punkt Obsługi Klienta EXPERT otwarty!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button