E-commerceInfo z rynkuIntralogistyka

Skopiowali od nas? Brytyjska poczta wprowadza pierwsze paczkoma… automaty paczkowe

Początkowo klienci będą mogli jedynie zostawić paczki

Brytyjska poczta Royal Mail wprowadza swoje pierwsze automaty paczkowe. Klienci poczty wkrótce będą mogli korzystać ze skrytek do wysyłania i odbierania swoich przesyłek. Poczta szuka nowych sposobów na poprawę usług, w tym większej liczby opcji wysyłki. Rozwiązanie to jest bardzo popularne w Polsce i zyskuje na popularności również w innych krajach.

Brytyjska poczta wprowadza automaty paczkowe

Brytyjska poczta uruchomi swoje automaty paczkowe w kwietniu, a pierwsze skrytki pojawią się w Coventry, w West Midlands. W kolejnych miesiącach Royal Mail planuje wprowadzić je „na skalę krajową”, a docelowo w 1500 lokalizacjach do końca roku. Ostatecznie poczta chce stworzyć sieć około 3000 skrytek na terenie Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Brzoska ma się czym pochwalić. Paczkomaty podbijają Iberię!

Początkowo klienci będą mogli jedynie zostawić paczki, ale Royal Mail planuje rozbudować ofertę o możliwość odbioru przez klientów w późniejszym terminie. Firma twierdzi, że dzięki dodaniu 3000 skrytek, jej klienci będą mieć do wyboru ponad 21 000 lokalizacji do zostawienia paczek, w tym 11 500 oddziałów Poczty, 5000 sklepów Collect+, 1200 punktów obsługi klienta Royal Mail i 1200 skrzynek pocztowych na paczki.

Bogata oferta usług dostawy

Ponadto, w październiku ubiegłego roku Royal Mail nawiązał partnerstwo z dostawcą rozwiązań dla zwrotów zakupów detalicznych, ZigZag Global, aby „umożliwić sprzedawcom ZigZag oferowanie swoim klientom wygodnej usługi odbioru w domu”.

Nasza inwestycja w skrytki z dostępem 24/7 da naszym klientom jeszcze większy wybór spośród ponad 21 000 lokalizacji do zostawienia paczek. Chcemy, aby wysyłanie i odbieranie paczek było dla klientów jak najbardziej wygodne, dopasowane do ich codziennej rutyny, oferując szereg opcji dostosowanych do różnych stylów życia – powiedział Martin Seidenberg, dyrektor generalny Grupy Royal Mail.

Czytaj też: Wielka Brytania stawia na Turcję. Nowa umowa handlowa początkiem odbicia gospodarczego?

Seidenberg dodał, że brytyjska poczta szuka nowych sposobów na poprawę usług, w tym większej liczby opcji wysyłki online za pośrednictwem witryny i aplikacji, możliwości zostawienia paczek w miejscach takich jak automaty paczkowe oraz odbieranie paczek w domu dzięki usłudze Royal Mail Parcel Collect.

Odmiana „Paczkomat” InPost zakazana? Jak teraz musimy mówić?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button