PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Paczki trafią nawet na odległe wysepki. Kolejna firma uruchamia dostawy dronem

Amami Island Drone będzie obsługiwać dużego drona logistycznego FAZER R G2

Przewoźnik Japan Airlines oraz władze japońskiego miasta Setouchi w prefekturze Okayama utworzyły firmę Amami Island Drones, oferującą dostawy dronem.

Firma należąca do Japan Airlines wprowadza dostawy dronem

Japan Airlines stwierdziło, że utworzona pod koniec ubiegłego roku firma rozpocznie dostawy dronem dla mieszkańców miasta Amami w Setouchi. Firma będzie świadczyć usługi dla mieszkańców wyspy, transportując środki pomocy w nagłych wypadkach do odizolowanych wsi w razie katastrofy oraz regularnie dostarczając środki medyczne i produkty codziennej potrzeby mieszkańcom w normalnych warunkach.

Miasto Setouchi wprowadziło transport dronów jako nową usługę administracyjną, mającą zapewnić bezpieczeństwo i ochronę oraz utrzymanie funkcji społeczności lokalnych. Obie strony prowadziły szereg wspólnych badań i eksperymentów demonstracyjnych od października 2020 roku, celem wdrożenia modelu dronów i technologii cyfrowej do rozwiązywania lokalnych problemów społecznych, od zapobiegania katastrofom po codzienne życie i logistykę – oświadczyło JAL.

Czytaj też: Gospodarka Japonii w stagnacji od lat 90? To nie do końca prawda! Problemy pojawiły się po 2008 r.

Amami Island Drone będzie obsługiwać dużego drona logistycznego FAZER R G2, posiadającego znaczny zasięg lotu i ładowność. Maszyna została dostosowana do cech geograficznych i potrzeb transportowych obszaru miasta, w tym odległych wysp.

Paczki trafią nawet na odległe wysepki. Kolejna firma uruchamia dostawy dronem
Japan Airlines

Czytaj też: Ruszają pierwsze dostawy dronami! Urząd wydał zgodę

Dostawy dronami rozwiążą problemy lokalnych społeczności

JAL oznajmiło, że będzie udzielać wsparcia operacyjnego, oferując swoją wiedzę z zakresu zaawansowanego zarządzania operacjami dronów i zarządzania bezpieczeństwem, w tym zdalną kontrolą lotów poza linią wzroku (BVLOS). Na początkowym etapie JAL zapewni także szkolenie dla pilotów.

JAL pracuje nad rozwiązywaniem problemów społecznych i ożywianiem społeczności lokalnych poprzez inicjatywy z zakresu mobilności powietrznej. Celem tych inicjatyw jest tworzenie zrównoważonych przepływów ludzi, handlu i logistyki, wykorzystując technologię i wiedzę rozwinięte w przemyśle lotniczym – oświadczył przewoźnik.

Mimo tych zalet, istnieją również wyzwania związane z dostawami dronami, takie jak kwestie bezpieczeństwa, regulacje prawne oraz ograniczenia związane z zasięgiem i ładownością dronów. Niemniej jednak, rozwój tej technologii nadal przyspiesza, otwierając drogę do bardziej zautomatyzowanego i efektywnego systemu logistycznego, który może znacząco zmienić sposób, w jaki towary są dostarczane na całym świecie.

Bolt i Uber odejdą do lamusa? Airbus zaprezentował swoje latające taksówki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button