Info z rynkuIntralogistykaPrzemysł 4.0

Firma automatyzuje łańcuch dostaw. Będzie szybciej i bezpieczniej

Firma chce maksymalnie ułatwić zarządzanie procesami logistycznymi

Canon España wprowadziła nowe rozwiązanie, które automatyzuje łańcuch dostaw w małych i dużych firmach. Za pomocą platformy cyfrowej użytkownicy będą mogli centralnie zarządzać całym dokumentowaniem zaangażowanym w proces zarządzania łańcuchem dostaw, umożliwiając automatyzację procesu zarządzania od dostawców do końca.

Canon automatyzuje łańcuch dostaw

Usługa podzielona jest na trzy moduły. Finansowy umożliwia zarządzanie listami przewozowymi i fakturami od dostawców. Zakupowy umożliwia składanie i tworzenie zamówień oraz zarządzanie budżetem. Z kolei ostatni moduł umożliwia generowanie, wystawianie i podpisywanie umów. Canon automatyzuje cały łańcuch dostaw, bowiem dzięki kompletnemu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli wykonywać wewnętrzne zamówienia zakupów, zarządzać budżetem, tworzyć nowe umowy, składać zamówienia, wystawiać listy przewozowe czy faktury, a także współdziałać ze swoimi dostawcami poprzez portal internetowy. Wszystko to w sposób cyfrowy, z integracją również z systemem księgowym.

Czytaj też: Automatyzacja przyszłością branży? Serbowie inwestują w nowy sorter paczek

Jak informuje portal Logística Profesional, firma chce maksymalnie ułatwić zarządzanie procesami, oferując bezpieczną, niezawodną i łatwą w użyciu platformę, która pozwala zespołom poświęcić swój czas na zadania o większej wartości dodanej. Odpowiada to trudnościom, z jakimi borykają się firmy, zarówno duże, jak i małe, w prawidłowym zarządzaniu zamówieniami od dostawców lub obsługą faktur. Ręczne wprowadzanie danych może również prowadzić do generowania błędów lub utraty informacji.

Elastyczne i skalowalne narzędzie umożliwia ustanowienie procesów zatwierdzania zamówień lub faktur całkowicie cyfrowych, śledzonych, dostępnych z każdego urządzenia i zawsze w pełni bezpiecznych. To kolejny krok w digitalizacji przedsiębiorstw w Hiszpanii, które będą mogły zarządzać swoimi raportami i statystykami w czasie rzeczywistym, podpisywać elektronicznie, wyciągać dane i automatycznie integrować się z głównymi systemami ERP na rynku. Według naszych danych, digitalizacja tych procesów przekłada się na oszczędności do 15% w emisjach CO2 związanych z użyciem dokumentów papierowych, uwolnienie około 50% przestrzeni fizycznej wykorzystywanej do przechowywania tych dokumentów oraz wzrost produktywności nawet o 33% w procesach, w których automatyzowane są procesy przechwytywania i ekstrakcji danych – mówi Eva Sánchez-Caballero, Head of Solutions Canon España.

Innowacyjny system pozwoli zwiększyć wydajność łańucha dostaw

Oprócz nowej usługi skoncentrowanej na cyfryzacji, optymalizacji i uproszczeniu procesów, firma proponuje także inne możliwości poprawy wydajności łańcucha dostaw. Dzięki usługom analizy i monitoringu wideo, technologia firmy umożliwia kontrolę nad wszystkimi etapami łańcucha dostaw. W ten sposób można zarządzać śladem towarów lub surowców, wykrywać nieplanowane manipulacje lub przewidywać potencjalne nieprawidłowości wpływające na jakość produktu.

Jak informuje portal Logística Profesional, technologia wspiera również zapobieganie wypadkom przy pracy poprzez wykrywanie w czasie rzeczywistym odpowiedniego użycia środków ochrony osobistej (umieszczenie kasku, maseczki itp.) w celu maksymalnej ochrony pracowników. Ponadto możliwe jest automatyczne rozpoznawanie wszelkich nietypowych zachowań w obrębie organizacji, takich jak upadki, potknięcia czy kolizje.

Czytaj też: Hiszpania motorem wzrostu strefy euro? Jeszcze jak!

Wreszcie, umożliwia specjalistom ds. BHP przeprowadzenie badania ergonomicznego oraz identyfikację obszarów i ról zawodowych związanych z ryzykiem, co pozwala opracować konkretne plany mające na celu poprawę bezpieczeństwa pracowników.

Roboty magazynowe receptą na szał zakupów? Automatyzacja postępuje

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button