LotniczyTransport

Lufthansa wycofuje Airbusy! Wykryli pęknięcia kadłuba!

W czasie kontroli zauważono pęknięcie w konstrukcji tylnej części kadłuba

Lufthansa Cargo wycofuje dwa Airbusy A321. Przewoźnik wykrył uszkodzenia strukturalne w swoich dwóch samolotach. Maszyny zostaną wyłączone z użytku na czas nieokreślony ze względu na konieczność naprawy. W międzyczasie spółka-córka Lufthansy przeprowadziła techniczną kontrolę wszystkich czterech samolotów z tej podfloty.

Lufthansa wycofuje dwa przerobione Airbusy

Lufthansa Cargo będzie musiała tymczasowo zrezygnować z dwóch ze swoich czterech samolotów A321F. Z powodu wykrytego pęknięcia struktury, Lufthansa wycofuje dwa Airbusy do odwołania.

W trakcie rutynowej kontroli w jednym z samolotów A321F (D-AEUC), będącego w służbie w Lufthansa Cargo, zauważono pojedyncze drobne pęknięcie w konstrukcji tylnej części kadłuba – potwierdziła rzeczniczka Lufthansa Cargo w rozmowie z portalem Aero.

Czytaj też: Alaska Airlines wstrzymuje loty Boeinga 737 MAX 9 po krytycznej awarii

Prewencyjnie Lufthansa Cargo poddała kontroli pozostałe trzy przerobione Airbusy. W jednym z nich również stwierdzono pęknięcie.

Według informacji portalu Aero, pęknięcia dotyczą wzmocnionej tylnej części kadłuba, która została zmodyfikowana podczas przeróbki samolotów na frachtowce. Lufthansa Cargo podkreśliła, że wersja pasażerska rodziny Airbus A320 nie ma pęknięć, ponieważ problem dotyczy tylko zmodyfikowanych samolotów.

Lufthansa Cargo

Airbus A321F

A321F eksploatowane przez Lufthansa CityLine dla Lufthansa Cargo kursują po Europie od 2022 roku. Kwartet stał się kompletny dopiero w listopadzie 2023 roku i Lufthansa Cargo mogła dzięki tym samolotom oferować rozwiązania dla pilnych przewozów i bezpośrednie połączenie z logistycznym węzłem Frankfurtu także na krótkich trasach. Samoloty o numerach rejestracyjnych D-AEUA, D-AEUC, D-AEUI i D-AEUJ zostały wyprodukowane w okresie od 2003 do 2012 roku. Lufthansa Cargo niedawno rozszerzyła sieć połączeń A321F o 18 krótkich i średnich tras oraz 32 loty tygodniowo.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Airbus A321F, znany również jako Airbus A321 Freighter, to modyfikacja popularnego samolotu pasażerskiego A321, zaprojektowana specjalnie do przewozu ładunków. Ta wersja cargo zyskała na popularności ze względu na swoją efektywność i wszechstronność w transporcie towarów. A321F zachowuje charakterystyczne cechy A321, takie jak smukła sylwetka i osiągi, jednak zastosowano istotne modyfikacje, aby dostosować go do specyfiki transportu cargo.

A321F jest idealnym rozwiązaniem dla firm logistycznych, które potrzebują szybkiego i efektywnego transportu towarów. Jego zdolność do obsługi różnorodnych ładunków, w tym palet, kontenerów i innych, czyni go wszechstronnym narzędziem w logistyce światowego handlu.

Odkryto poluzowane śruby w Boeingach! Pech czy sabotaż?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button