PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Indyjski przewoźnik przywraca ważne połączenie do Europy

Air India ogłosiła plan uruchomienia połączenia Delhi-Amsterdam w pierwszej połowie 2023 roku

Linie lotnicze Air India wznowiły loty z Delhi do Amsterdamu. Loty odbywają się cztery razy w tygodniu przy użyciu samolotu Boeing 787 Dreamliner. Pasażerowie mają teraz więcej opcji podróży do Amsterdamu, ponieważ Air India konkurować będzie na tej trasie z przewoźnikiem KLM.

Air India przywraca loty z Delhi do Amsterdamu

Air India stale poszerza swoją działalność międzynarodową od czasu, gdy stała się prywatnym przewoźnikiem. Indyjskie linie dodają nowe loty do Europy i Stanów Zjednoczonych oraz zwiększają pojemność swojej floty. Obecnie przewoźnik obsługuje dziewięć lotnisk w Europie i planuje prawie 700 lotów powrotnych z Indii do Europy w styczniu. Sieć lotów Air India do Europy znów się powiększyła, gdy linia wznowiła loty z Delhi do Amsterdamu. Połączenie zostało pierwotnie uruchomione w połowie 2023 roku, ale musiało zostać wstrzymane kilka miesięcy później z powodu problemów z przydziałem miejsc na lotnisku Amsterdam Schiphol.

Flightradar24

Czytaj też: Air India wykorzysta ChatGPT do komunikacji z pasażerami

Jak informuje portal Simple Flying, linia lotnicza używa do obsługi tej trasy swojego samolotu Boeing 787 Dreamliner, który pomieści 256 pasażerów w dwóch klasach – 238 w ekonomicznej i 18 w klasie biznesowej. Przewoźnik obsługuje tę trasę cztery razy w tygodniu. AI 155 wylatuje z Delhi o 12:55, by dotrzeć do Amsterdamu o 17:40. Lot powrotny AI 156 z Amsterdamu rusza o 19:45, a samolot dociera do Delhi o 07:55. Air India konkurować będzie na tej trasie z KLM, która lata codziennie między tymi dwoma miastami. Dzięki tej nowej usłudze pasażerowie mają teraz jeszcze jedną opcję podróży do Amsterdamu. Według danych z Cirium, w styczniu zaplanowano teraz 98 lotów powrotnych między Amsterdamem a Delhi.

Połączenie było wstrzymane

Air India ogłosiła plan uruchomienia połączenia Delhi-Amsterdam w pierwszej połowie 2023 roku, a loty rozpoczęły się 11 czerwca. Stała się tym samym drugim indyjskim przewoźnikiem, który obsługuje regularne loty komercyjne do tego miasta po Jet Airways, który zrezygnował z tej trasy po ogłoszeniu upadłości. Jednak usługa została wstrzymana po zaledwie czterech miesiącach, gdy linia lotnicza usunęła ją z zimowego rozkładu lotów z powodu ograniczeń dotyczących miejsc na Amsterdam Schiphol Airport, który starał się ograniczyć ruch lotniczy w celu zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem. Dzięki wznowieniu trasy Air India obsługuje teraz dziewięć lotnisk w Europie: Londyn Heathrow (LHR), Londyn Gatwick (LGW), Birmingham (BHX), Kopenhaga (CPH), Amsterdam (AMS), Paryż (CDG), Frankfurt (FRA), Mediolan (MXP) i Wiedeń (VIE).

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Według danych z Cirium, w styczniu 2024 roku Air India planuje prawie 700 lotów powrotnych z Indii do Europy. Jak informuje portal Simple Flying, po przejściu na prywatny model przewoźnika, Air India zanotowała znaczącą ekspansję na rynku międzynarodowym. Wznowiła kilka lotów do Europy i dodatkowo rozbudowała swoją sieć w Stanach Zjednoczonych. Po wznowieniu lotów do Mediolanu, Kopenhagi i Wiednia, co miało miejsce w krótkim odstępie kilku miesięcy, popyt na podróże zagraniczne zaczął rosnąć. Linia lotnicza niedawno odebrała swoją pierwszą maszynę Airbus A350, a kilka kolejnych tego typu samolotów ma zostać dostarczonych w nadchodzących miesiącach. A350 zwiększą pojemność Air India i umożliwią uruchomienie nowych tras.

Air India chce kontrolować 30% rynku w ciągu 5 lat

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button