DrogowyTransport

Popularne elektryki zadebiutowały w Ameryce Łacińskiej

Volvo dostarczyło już elektryki klientom na sześciu kontynentach

Volvo Trucks dostarczyło pierwsze elektryczne ciężarówki klientom w Brazylii, Chile i Urugwaju. To pierwsze bezemisyjne samochody ciężarowe Volvo w Ameryce Łacińskiej.

Volvo otrzymało zamówienie na elektryczne ciężarówki do Ameryki Łacińskiej

Firma Volvo Trucks nadal zdobywa nowe rynki i tym razem dostarczyła swoje pierwsze ciężkie elektryczne ciężarówki do Ameryki Łacińskiej. Osiem pojazdów trafiło do klientów w Brazylii, Chile i Urugwaju. Dzięki temu Volvo dostarczyło już elektryki klientom na sześciu kontynentach i w 45 krajach. Brazylię uważa się za ważny rynek dla Volvo Trucks. W 2022 roku firma dostarczyła tam 26 159 ciężarówek.

Wielu przewoźników w Ameryce Łacińskiej ma ambitne plany dotyczące transportu ciężarowego o zerowej emisji. Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani, że zostaliśmy wybrani, aby wesprzeć naszych klientów na początku ich drogi do elektryfikacji floty. Wierzymy, że wkrótce dołączą do nas inni przewoźnicy – mówi Wilson Lirmann, prezes Volvo Trucks Latin America.

Czytaj też: Elektryczne ciężarówki Volvo wożą żywność w Kanadzie

W Brazylii Reiter Log, jedna z największych firm logistycznych, rozpocznie korzystanie z pięciu pojazdów Volvo FM Electric na różnych trasach. Ciężarówki będą wynajmowane za pośrednictwem Volvo Financial Services. W Chile dwie firmy, SQM i El Libertador, rozpoczęły korzystanie z ciężarówek Volvo FH Electric, po jednej dla każdej z firm. W Urugwaju Volvo FM Electric będzie używane przez firmę Bitafal.

Dekarbonizacja branży

Elektryczne wersje Volvo FH i Volvo FM mogą działać przy całkowitej masie 44 ton. Ciężarówki osiągają zasięg do 300 kilometrów po pełnym naładowaniu. Volvo Trucks był pierwszym światowym producentem, który rozpoczął seryjną produkcję ciężarówek elektrycznych w 2019 roku. Obecnie oferuje szeroką gamę pojazdów elektrycznych, które mogą obsługiwać różnorodne zadania transportowe, w tym dystrybucję miejską i obsługę odpadów, transport regionalny i prace budowlane. Volvo Trucks dąży do tego, aby w 2030 roku 50% globalnej sprzedaży nowych ciężarówek Volvo dotyczyło pojazdów elektrycznych.

Volvo dostarcza pierwsze elektryczne ciężarówki w Ameryce Łacińskiej
Volvo Trucks

Czytaj też: Ameryka Łacińska odwraca się od Europy. Szuka lepszych rynków

Dekarbonizacja transportu drogowego towarów to nieodzowny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ograniczenia wpływu działalności człowieka na zmiany klimatyczne. Transport drogowy, szczególnie ten związany z przewozem towarów, odgrywa istotną rolę w emisji gazów cieplarnianych. W związku z tym, konieczne jest podejmowanie skoordynowanych działań mających na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu tego sektora na środowisko.

Volvo Trucks sprzedaje elektryczne ciężarówki w Malezji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button