PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Elektryczne ciężarówki Volvo wożą żywność w Kanadzie

Pojazdy obsługują sklepy spożywcze firmy na obszarze Montrealu

Kanadyjski Loblaw, lider handlu spożywczego w Kanadzie, wykorzystuje elektryczne ciężarówki Volvo VNR do transportu produktów spożywczych do swoich sklepów w Montrealu. Nowe pojazdy nie emitują spalin i są cichsze od ciężarówek z konwencjonalnym napędem.

Elektryczne ciężarówki Volvo wykorzystywane do transportu żywności

Loblaw Companies Limited, największy detailista spożywczy i farmaceutyczny w Kanadzie, znany z popularnych marek konsumenckich takich jak President’s Choice, No Name, No Frills i Maxi, nawiązał współpracę z Volvo Trucks North America i wprowadził do użytku dwie elektryczne ciężarówki Volvo VNR. Pojazdy obsługują sklepy spożywcze firmy na obszarze Montrealu.

To sytuacja win-win. Wspierając klientów, którzy podzielają nasze zobowiązanie w kwestii zrównoważonej przyszłości, z dumą uczestniczymy w tej podróży razem z Loblaw. Firma pracuje nad przekształceniem swojej floty na rozwiązania wolne od paliw kopalnych. Loblaw nabywa ciężarówki Volvo od ponad 25 lat, a my, dostarczając im niezawodne, wydajne i innowacyjne rozwiązania, spełniamy ich zmieniające się potrzeby. Teraz, wraz z wprowadzeniem Volvo VNR Electric, podnosimy nasze partnerstwo na wyższy poziom powiedział Peter Voorhoeve, prezes Volvo Trucks North America.

Elektryczne ciężarówki Volvo wożą żywność w Kanadzie
Volvo Trucks

Czytaj też: Volvo Trucks sprzedaje e-ciężarówki w Malezji

Nowoczesne elektryki Volvo

Elektryczne ciężarówki Volvo VNR Electric klasy 8 zostały zaprojektowane jako rozwiązanie bezemisyjne dla operatorów flot wspierających dystrybucję lokalną i regionalną, odbiór i dostawę towarów oraz dystrybucję żywności i napojów. Loblaw wprowadził do użytku dwie ciężarówki Volvo VNR Electric 6×4 z konfiguracją sześciu baterii o zasięgu do 442 kilometrów, które operują z centrum dystrybucyjnego firmy w Boucherville, w Quebecu, na trasach o długości około 200 kilometrów dziennie, realizując dwie zmiany trwające osiem godzin każda.

Czytaj też: Produkcja samochodów elektrycznych? Bez Chin może być trudno

Obsługujemy sklepy w odległości 10 kilometrów od 90% Kanadyjczyków, co oznacza, że codziennie wykonujemy tysiące dostaw, a rocznie miliony. Znalezienie realnych rozwiązań w celu dekarbonizacji naszej floty transportowej jest kluczowe, gdy walczymy z zmianami klimatycznymi. To dzięki innowacyjności i niezawodności organizacji takich jak Volvo Trucks North America będziemy w stanie osiągnąć ten cel powiedział Rob Wiebe, dyrektor ds. administracyjnych w Loblaw.

Aby wesprzeć swoje ciężarówki, Loblaw zainstalował cztery ładowarki, w tym ładowarkę o mocy 175 kW. Ciężarówki Volvo VNR Electric mają pojemność baterii wynoszącą 565 kWh i można je naładować w około 90 minut. Ciężarówki będą serwisowane i obsługiwane przez autoryzowanego dealera Volvo, Camions Volvo Montreal, który został jednym z dwóch pierwszych dealerów w Kanadzie, którzy uzyskali tytuł Certyfikowanego Dealerstwa Pojazdów Elektrycznych Volvo Trucks.

Volvo dostarcza do Szwecji swój elektryczny samochód ciężarowy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button