LotniczyTransport

Linia MYAirline zawiesza działalność! Tysiące pasażerów na lodzie

Zawieszenie lotów nastąpiło dość niespodziewanie, a wielu pasażerów zostało na lodzie

Malezyjska linia lotnicza MYAirline zawiesza działalność przez problemy finansowe. Przewoźnik rozpoczął działalność niecały rok temu, w grudniu 2022 roku.

Linia lotnicza MYAirline zawiesza działalność i odwołuje loty 

MYAirline zawiesza działalność i odwołuje wszystkie loty z powodu trudności finansowych. Ruch ten ma miejsce w trakcie restrukturyzacji akcjonariatu oraz niedawnego odejścia dyrektora generalnego z powodu problemów zdrowotnych.

Czytaj też: Giganci przewozowi zawieszają loty towarowe do Izraela

Jak informuje portal Simple Flying, choć kłopoty finansowe linii lotniczej były raportowane w ostatnich dniach, zawieszenie lotów nastąpiło dość niespodziewanie. Wielu pasażerów zostało na lodzie, a Malezyjska Komisja Lotnictwa (MAVCOM) monitoruje sytuację i nakazała linii lotniczej zwrócenie pieniędzy poszkodowanym pasażerom.

Rozumiemy wpływ, jaki to będzie miało na naszych lojalnych pasażerów, oddanych pracowników i partnerów. Pracowaliśmy nieustannie, aby zbadać różne opcje partnerskie i pozyskania kapitału w celu zapobieżenia zawieszeniu działalności. Niestety, ograniczenia czasowe nie pozostawiły nam innego wyboru, jak tylko podjąć tę decyzję. Rada Dyrektorów oraz cały zespół MYAirline przepraszają wszystkich naszych pasażerów, Ministerstwo Transportu Malezji, Malaysia Airports Holdings Berhad, Airports of Thailand, Malezyjską Komisję Lotnictwa (MAVCOM), Urząd Lotnictwa Cywilnego Malezji (CAAM), Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) i wszystkie zaangażowane strony za te wydarzenia – czytamy w oświadczeniu rady dyrektorów MYAirline.

Linia lotnicza nie pomyślała o pasażerach

Największym udziałowcem MYAirline jest malezyjski przedsiębiorca Goh Hwan Hua, który posiada 88% akcji oraz 10% akcji poprzez dwie prywatne jednostki, Zillion Wealth i Trillion Cove Holdings. Pozostałe 2% linii lotniczej należy do Teo.

Czytaj też: Wietnam chce ograniczyć chińską dominację na rynku metali ziem rzadkich. Przy wsparciu Zachodu

Dziesiątki pasażerów, którzy zarezerwowali loty na MYAirline, znalazło się teraz na lodzie i gorączkowo poszukuje alternatyw. Zdjęcia krążące w mediach społecznościowych pokazują pasażerów MYAirline, którzy starają się zrozumieć, co robić dalej. Wielu dowiedziało się o zawieszeniu lotów dopiero po przybyciu na lotnisko. Malezyjska Komisja Lotnictwa (MAVCOM) śledzi sytuację i prowadzi dochodzenie w sprawie przewoźnika. Nakazała MYAirline przestrzeganie procedur i zwrot pieniędzy pasażerom, którzy już zarezerwowali bilety.

Jak informuje portal Simple Flying, sytuacja MYAirline szybko się skomplikowała. Linia lotnicza została założona w 2021 roku, z zamiarem stania się najnowszym przewoźnikiem tanich lotów w Malezji i na szerokim obszarze Azji Południowo-Wschodniej. Jednak na rozpoczęcie działalności komercyjnej na szerszą skalę, tj. w grudniu 2022 roku, trzeba było poczekać jeszcze półtora roku. Pomimo rozwoju działalności, sytuacja finansowa MYAirline była wyraźnie niekorzystna, co zmusiło ją do tymczasowego zamknięcia.

Volvo Trucks sprzedaje elektryczne ciężarówki w Malezji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button