LotniczyPrzemysł 4.0Transport

Kanadyjska firma kończy pierwsze udane loty dronem dostawczym

Komercyjny lot Canary na trasie Care by Air stanowi znaczący kamień milowy dla firmy

Firma Drone Delivery Canada zakończyła pierwsze udane loty dronem dostawczym w warunkach komercyjnych. Zdalnie sterowany statek powietrzny Canary (RPA) przebył ponad 13 kilometrową trasę Care by Air, która jest najdłuższą trasą komercyjną firmy.

Udane loty dronem dostawczym Canary

Firma Drone Delivery Canada poinformowała, że zrealizowała trzy loty dronem dostawczym Canary w obie strony na trasie Care by Air, a wszystkie loty były zgodne z kanadyjskimi przepisami lotniczymi. Firma podała, że w porównaniu z poprzednikiem Sparrow, zdalnie sterowany statek powietrzny Canary prezentował poprawioną wydajność w kilku parametrach lotu.

Jak informuje portal Asia Cargo News, trzeci lot Canary został zrealizowany podczas wietrznej pogody. W takich warunkach zdalnie sterowany statek powietrzny Sparrow nie byłby w stanie wznieść się w powietrze, co podkreśla poprawioną dynamikę lotu Canary w porównaniu ze Sparrow.

Czytaj też: Autonomiczne drony dostawcze przyszłością transportu dzięki 5G?

Co więcej, Canary zrealizował podróż na trasie Care by Air w krótszym czasie (skrócenie czasu lotu o 9%) i z mniejszym zużyciem energii baterii (o 42% mniej) niż Sparrow. Dodatkowo, Canary zarejestrował zmniejszenie poziomu hałasu o 46% w porównaniu z poprzednikiem.

Komercyjny lot Canary na trasie Care by Air stanowi znaczący kamień milowy dla naszej firmy i całej branży dostaw za pomocą dronów. Jesteśmy niezwykle dumni z zaangażowania i innowacyjności naszego zespołu, co pozwoliło nam przesunąć granice tego, co jest możliwe w dziedzinie logistyki dronowej. Impresyjna wydajność Canary pokazuje jego ogromny potencjał do rewolucjonizowania łańcuchów dostaw w dziedzinie opieki zdrowotnej i wprowadzenia rzeczywistej zmiany w życiu ludzi – powiedział Steve Magirias, dyrektor generalny Drone Delivery Canada.

Bardziej ekologicznie

Drone Delivery Canada stwierdziła, że zdalnie sterowany statek powietrzny Canary posiada ulepszony design, wydajność i technologię, w tym ładowność do 4,5 kg, zasięg ponad 20 km, systemy komunikacji i śledzenia w czasie rzeczywistym, zintegrowaną wagę, a także o połowę mniejszą liczbę potrzebnych baterii w porównaniu z modelem Sparrow RPA. Ponadto, dron jest wyposażony w system odzyskiwania spadochronu, aby zapewnić najwyższą ochronę zarówno ludzi, jak i mienia.

Funkcjonalność innowacyjna umożliwia Canaray RPA przeloty nad obszarami zaludnionymi, poszerzając jego potencjalne zastosowania i zwiększając wszechstronność. Ponadto, statek powietrzny Canary RPA oferuje wiele korzyści, takich jak szybsza i bezpieczniejsza dostawa niezbędnych towarów, obniżenie kosztów dostawy oraz zwiększenie dostępności zarówno w odległych, jak i miejskich obszarach – przekazała firma.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Jak informuje portal Asia Cargo News, zdalnie sterowany dron może dodatkowo zmniejszyć ślad węglowy związany z tradycyjnymi metodami transportu, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Walmart już oferuje dostawy dronami. Amazon może pozazdrościć

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button