PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMorskiTransport

USA: W Port Canaveral szczepią wszystkich marynarzy przeciwko COVID-19

Władzie Port Canaveral ogłosiły, że będą szczepić wszystkich pracowników portowych i członków załóg statków. Tym samym będzie to pierwszy port w USA, który zdecydował się na masową akcję szczepień wśród marynarzy i pracowników.

Ponowne otwarcie Port Canaveral już w lipcu dzięki szczepieniom na COVID-19

Decyzja zarządu Port Canaveral ma związek z zaleceniami Florida Public Health Advisory. Zostały one podpisane 29 kwietnia przez Gubernatora Florydy Rona DeSantisa i naczelnego lekarza stanu Scotta A. Rivkeesa. Dokument dotyczył rozszerzenia kwalifikowalności do szczepień osób, które przebywają w porcie w celu dostarczania towarów lub usług na rzecz mieszkańców stanu Floryda.

Słowacja: Port Bratysława buduje terminal LNG za 40 mln euro

Jak przekazał kapitan John Murray, dyrektor generalny portu Canaveral:

Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami, Departamentem Zdrowia Florydy oraz społecznością portową, aby opracować plan i harmonogram szczepień. W szczególności dotyczy to załóg statków wycieczkowych, które mogłyby rozpocząć proces bezpiecznego powrotu do rejsów. […] Rozszerzenie zakresu szczepień jest bardzo ważne dla naszej branży turystycznej. Jesteśmy dumni z naszych wysiłków, które pomogły tej branży powrócić do normalnego funkcjonowania.

Port Canaveral ponownie otwiera się na załogi statków

Port Canaveral opracował swój model szczepień we współpracy z Parrish Healthcare Center, Canaveral Fire Rescue oraz personelem medycznym linii rejsowych. Jak wynika z oświadczenia władz portowych, każdego dnia będzie szczepione ponad 1000 pracowników. Dotyczy to zarówno członków załogi statków, jak i personelu pomocniczemu na lądzie i na wodzie. Decyzja jest zgodna z wydanymi wytycznymi przez federalne Centrum Kontroli Chorób.

Strategia szczepień została przygotowana przez urzędników Portu Canaveral zgodnie z amerykańską Strażą Przybrzeżną, Urzędem Celnym i Ochrony Granic, operatorami linii wycieczkowych oraz CDC (Centrum Kontroli i Prewencji Chorób). Dzięki temu statki wycieczkowe będą mogły pływać z zaszczepioną załogą i pasażerami już od połowy lipca.

Port Canaveral jest jednym z najbardziej ruchliwych portów wycieczkowych na świecie. Jednakże w wyniku pandemii władze przewiduje 43 mln dolarów strat w obecnym roku budżetowym.

Źródło: Port News, Florida Today

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button