MorskiTransport

Przewoźnik stawia na Starlinki! Wyposaży całą flotę w internet

Starlink pozwala marynarzom na korzystanie z Internetu nawet w najbardziej odległych miejscach na Oceanie

Dostawca usług transportu energii, Overseas Shipholding Group (OSG), postanowił wyposażyć swoją flotę statków w usługę internetową Starlink firmy SpaceX.

Overseas Shipholding Group wykorzysta technologię Starlink

Od momentu wprowadzenia na rynek globalnej usługi internetu satelitarnego, dział informatyczny Overseas Shipholding pracował nad kompleksowym zainstalowaniem sprzętu Starlink na każdym statku floty, a zakończenie pełnej instalacji jest zaplanowane do końca roku.

Czytaj też: Przewoźnik zaufał Muskowi. Wyposaży statki w system Starlink

Jak informuje portal Offshore Energy, OSG uznaje ten postęp za część zaangażowania firmy w nową erę łączności dla marynarzy na wszystkich statkach OSG. Dostępność Starlink pozwala marynarzom na korzystanie z Internetu nawet w najbardziej odległych miejscach na Oceanie.

Nasza załoga uznała to za istotne i jej wysłuchaliśmy. Celem instalacji Starlink było poprawienie komunikacji na statkach i zwiększenie możliwości naszej załogi w łączeniu się z rodziną i przyjaciółmi. Marynarze są największym aktywem, jakie posiadamy, i z radością ich w tym wspieramy. Nasza inwestycja w technologię Starlink stanowi znaczący krok naprzód w naszej branży i podkreśla nasze zaangażowanie w poprawę jakości życia naszych członków załogi podczas ich pobytu na morzu – powiedział Patrick O’Halloran, Dyrektor Operacyjny OSG.

Starlink umocni pozycję OSG w branży morskiej

OSG posiada flotę 21 jednostek, obejmującą masowce, tankowce ropy naftowej klasy Alaska, barki holownicze i jednostki nieobjęte ustawą Jones Act.

Czytaj też: Morski terminal przeładunkowy CO2 w Gdańsku otrzymał unijne finansowanie

Jak informuje portal Offshore Energy, Starlink to usługa oparta na konstelacji niskich satelitów, zapewniająca dostęp do Internetu nawet w najbardziej odległych i trudnych środowiskach. Przedsiębiorstwa żeglugowe na całym świecie decydują się na instalację tej usługi na swoich statkach.

Wdrożenie tej usługi dodatkowo umocni pozycję OSG jako organizacji myślącej przyszłościowo w branży morskiej. Oprócz korzyści, jakie Starlink przynosi załodze OSG, dostęp do niezawodnego, szybkiego Internetu podczas podróży naszych statków po całym świecie pozwoli marynarzom skuteczniej zarządzać jednostkami i komunikować się z personelem na lądzie – dodaje Patrick O’Halloran.

Import kontenerów w USA nadal rośnie, przekraczając poziom sprzed pandemii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button