LotniczyTransport

Czeskie Linie Lotnicze wydzierżawią 4 samoloty Airbus na rocznicę

Czeski przewoźnik został założony w 1923 roku i należy do pięciu najstarszych linii lotniczych na świecie

Czeskie Linie Lotnicze wynajmą 4 samoloty Airbus A220 od Air Lease Corporation. Samoloty zostaną dostarczone bezpośrednio przez Airbusa i będą miały zupełnie nową konfigurację kabiny.

Czeskie Linie Lotnicze leasingują 4 samoloty Airbus

Narodowy przewoźnik Czech zamierza potroić swoją flotę w przyszłym roku. Czeskie Linie Lotnicze ogłosiły, że otrzymają cztery samoloty Airbus A220-300, aby poszerzyć swoją międzynarodową obecność w ramach obchodów 100. rocznicy działalności przewoźnika.

Jak informuje portal Simple Flying, samoloty zostaną dostarczone bezpośrednio z fabryki Airbusa po podpisaniu umowy z firmą leasingową Air Lease Corporation w ramach modernizacji floty przez europejską linię lotniczą. Wszystkie cztery samoloty mają zostać dostarczone do europejskiego przewoźnika w 2024 roku.

Linia lotnicza po raz pierwszy wyraziła zainteresowanie wynajmem samolotów Airbus A220 oraz uruchomieniem nowych destynacji w październiku ubiegłego roku. Samoloty wąskokadłubowe oferują znaczne oszczędności paliwa oraz poprawę komfortu dla pasażerów w porównaniu do obecnej floty dwóch samolotów A220-200 należących do linii lotniczej SkyTeam. W nowych samolotach zostanie zainstalowana zupełnie nowa konfiguracja kabiny dla linii lotniczej. Airbus A220-300 może pomieścić do 160 pasażerów lub 120-150 w dwuklasowej konfiguracji.

Te samoloty ALC A220 w znaczący sposób wzmocnią operacyjną siłę naszej linii lotniczej w trakcie modernizacji floty za pomocą wysoce wydajnych i przyjaznych dla środowiska samolotów jednokadłubowych. Czeskie Linie Lotnicze cieszą się z rozpoczęcia współpracy z zespołem ALC w momencie, gdy świętujemy naszą 100. rocznicę działalności. Dzięki zupełnie nowej konfiguracji kabiny samolot oferuje najlepszy komfort w swojej klasie na krótkich i średnich trasach. Jestem przekonany, że ten krok zostanie szczególnie doceniony przez naszych klientów – mówi Petr Kudela, przewodniczący zarządu Czeskich Linii Lotniczych.

Czytaj też: Koleje Czeskie instalują Wi-Fi 5G. PKP Intercity może zazdrościć

Linie lotnicze zwiększają liczbę lotów w Europie

Czeski przewoźnik został założony w 1923 roku i należy do pięciu najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 2018 roku jest częścią grupy Smartwings, a obecnie posiada dwie maszyny w swojej flocie. Pierwszy Airbus A320-200 o numerze rejestracyjnym OK-HEU dołączył do linii lotniczej w 2020 roku i obecnie obsługuje loty dla Israir z Tel Awiwu.

Jak informuje portal Simple Flying, nowe samoloty mają być wykorzystywane na trasach do kluczowych europejskich miast. Poprzednie destynacje Czech Airlines obejmowały takie miejsca jak Bruksela, Barcelona, Madryt, Rzym, Amsterdam, Helsinki, Bukareszt i Malta.

Z radością ogłaszamy wynajem czterech nowych samolotów Airbus A220 dla Czech Airlines. ALC z niecierpliwością oczekuje długoterminowej współpracy z Czech Airlines w celu modernizacji i ulepszenia floty linii lotniczej za pomocą najbardziej zaawansowanych technologicznie i paliwooszczędnych samolotów – dodał Steven Udvar-Házy, przewodniczący wykonawczy Air Lease Corporation.

Linia lotnicza niedawno obsługiwała samolot Airbus A319, a wcześniej latała szerokokadłubowymi maszynami, w tym Airbusami A310 i A330.

Czytaj też: Inflacja w strefie euro spadła w maju do 6,1%! Część krajów ma inflację poniżej 3%

Qantas zamienia starego Boeinga 717 na nowego Airbusa A220

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button