Info z rynku

W maju zostaną uruchomione kolejne wodne stacje paliw ORLENU

Z początkiem maja uruchomione zostaną wodne stacje tankowania ORLENU na Mazurach, nad Zalewem Zegrzyńskim oraz nad morzem. Oprócz paliwa będzie można w nich kupić produkty spożywcze i akcesoria do łodzi. W trosce o środowisko stacje wyposażono w rozwiązania techniczne zapobiegające m.in. rozlaniu paliwa do wody.

Placówki PKN ORLEN są dużym ułatwieniem dla miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych

Od ponad 20 lat wodne stacje paliw ORLENU są dużym ułatwieniem dla wszystkich miłośników żeglarstwa i sportów motorowodnych – łodzie mogą być tankowane bezpośrednio z dystrybutora wodnej stacji paliw, co eliminuje uciążliwe uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów. Oprócz możliwości zatankowania, na nabrzeżnych stacjach można także zrobić zakupy, ponieważ placówki wyposażone są w małe pawilony handlowe oferujące produkty znane z innych stacji ORLENU – w tym artykuły spożywcze i przemysłowe, oraz podstawowe akcesoria do łodzi motorowych. Klienci mogą płacić zarówno gotówką, jak i za pomocą kart płatniczych, czy aplikacji mobilnej ORLEN Pay. Na stacjach akceptowane są programy flotowe ORLEN. Aktywny jest również  program VITAY.

Zobacz także: Czesi zatankują wodór na stacji paliw ORLEN Benzina!

Kolejne wodne, powstałe w trosce o środowisko stacje paliw ORLENU zostaną niebawem uruchomione

Wodne stacje paliw ORLENU zaprojektowano i wybudowano z troską o ochronę środowiska naturalnego. Dzięki zastosowanej technologii, 24-godzinnemu systemowi zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków, obiekty te są całkowicie bezpieczne zarówno dla gruntów, jak i wód. Specjalne przeciwrozlewowe rękawy sorpcyjne zatrzymują nawodne rozlewy paliwa lub olejów i zabezpieczają przed niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania, natomiast hermetyczny system odsysania par zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery. Wodne stacje paliw ORLENU posiadają też niezbędne środki potrzebne do neutralizacji ewentualnych wycieków.

Zobacz także: ORLEN udostępnił ultraszybką ładowarkę samochodową

Lokalizacje wodnych stacji paliw ORLEN:

– Mikołajki: Promenada

– Giżycko, ul. Nabrzeżna 15

– Sztynort: Port Sztynort

– Piękna Góra: Port SAILOR

– Węgorzewo: ul. Braci Ejsmontów 3

– Nieporęt: ul. Wojska Polskiego 3

– Puck: ul. Lipowa 3C

– Wierzbica, Yacht Club Marina

– Gdynia, ul. Jana Pawła II (Marina)

Wszystkie wodne stacje paliw ORLENU czynne są sezonowo — w okresie od maja do końca września.

PKN ORLEN wybuduje kolejne, ogólnodostępne stacje tankowania wodoru w Polsce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button