Drogowy

ZUE będzie remontować linię tramwajową w Krakowie. Nowy kontrakt

Firma ZUE wygrała przetarg na utrzymanie torowisk w Krakowie. Spółka podpisała umowę z zarządem Dróg Miasta Krakowa na lata 2022-2025. 

ZUE z kolejnym kontraktem w Krakowie

Jak podają władze miasta, wynik przetargu nie był zaskoczeniem, gdyż ZUE to jedyne przedsiębiorstwo, które w nim wystartowało. Wartość netto umowy wynosi 120,6 mln zł, natomiast brutto 148,4 mln zł. W 2025 roku miną dwie dekady z ZUE na tym stanowisku.

Zobacz także: Brak kierowców uderza w transport miejski. Kryzys w Krakowie

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Poprzedni kontrakt podpisano jeszcze w 2019 roku, a więc przed pandemią. Umowa obowiązywała do końca września. Z tej przyczyny w wakacje Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpisał nowy przetarg. Dotyczy on utrzymania, konserwacji czy naprawy torowisk oraz sieci trakcyjnej. Zakres obowiązywania to także sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz elementów detekcji tramwajowej i innych pomniejszych obowiązków związanych z utrzymaniem infrastruktury w dobrym stanie.

Przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest przebudowa oraz prace remontowe obejmujące linie tramwajowe oraz kolejowe. ZUE działa w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji powierzonych odcinków.

Zobacz także: MFW: obawy o powstanie spirali płacowo-cenowej są wyolbrzymione

Grupa z kolejnymi wygranymi przetargami

Obecna umowa będzie obowiązywać do 2025 roku. Jednak w organizacji prac zajdą pewne zmiany. Nowa linia do Mistrzejowic zostanie przed dwie dekady oddana firmie Gulermak. W tej sprawie podpisano partnerstwo publiczno-prywatne, według którego firma będzie pobierać miesięczne opłaty za dostęp do infrastruktury. Dzięki temu miasto Kraków nie musi jednorazowo wykładać funduszy na prowadzenie inwestycji.

Jeśli chodzi o infrastrukturę tramwajową, spółka niedawno poinformowała również o zawarciu umowy z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi na wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji przebudowy trasy tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha za 58,7 mln zł netto (72,2 mln zł brutto).

Spółka ZUE ogłosiła ostatnio wygraną w przetargu na wykonanie projektu wykonawczego i realizację robót budowlanych na zabudowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, urządzeń kolejowych sieci telekomunikacyjnych, systemu dynamicznej informacji podróżnych na odcinku Będzin – Katowice Szopienice Południowe.

FM Logistic z nowym magazynem przeładunkowym w Krakowie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button