DrogowyTransport

Sieć handlowa przestawia flotę na ciężarówki elektryczne

Albert Heijn oświadczyło, że zamierza zwiększyć liczbę elektrycznych ciężarówek i furgonetek

Do dostarczania artykułów spożywczych do domów i zaopatrywania sklepów w Rotterdamie, holenderska sieć handlowa Albert Heijn korzysta teraz wyłącznie z pojazdów elektrycznych. W zeszłym roku Albert Heijn wprowadziło elektryczne ciężarówki w Hadze. Firma oświadczyła, że zamierza zwiększyć liczbę elektrycznych ciężarówek i furgonetek dostawczych.

Albert Heijn stawia na ciężarówki elektryczne

Albert Heijn wykorzystuje elektryczne ciężarówki w Rotterdamie. Pojazdy każdego dnia wyruszają z centrum dystrybucyjnego w Pijnacker, gdzie według firmy znajduje się „największa stacja szybkiego ładowania dla ciężarówek elektrycznych w Holandii”. Jak informuje portal Electrive, nie podano dokładnej liczby elektrycznych ciężarówek, które obecnie używa ta sieć handlowa, ani od jakich producentów pochodzą.

Albert Heijn ujawniło jednak, że znaczna część energii elektrycznej potrzebnej do ładowania pojazdów generowana jest przez ponad 10 000 paneli słonecznych na dachu centrum dystrybucyjnego. 2 000-metrowa stacja szybkiego ładowania ma aż dwanaście kolumn, z których każda może być ładowana z mocą 350 kW.

Czytaj też: Aldi powiększa flotę o elektryczne ciężarówki Volvo

Jakie ciężarówki wybrała firma?

Jak informuje portal Electrive, w Hadze ruch dostawczy firmy jest już całkowicie elektryczny. W komunikacie prasowym opublikowanym z tej okazji w zeszłym roku, Albert Heijn oświadczyło tylko, że zamierza zwiększyć liczbę elektrycznych ciężarówek i furgonetek dostawczych, również nie podając konkretnych modeli pojazdów. Jednak opublikowane wówczas zdjęcie prasowe pokazywało różne typy pojazdów, począwszy od lekkich ciężarówek elektrycznych, aż po Fiata Ducato z nadwoziem skrzyniowym oraz większe ciężarówki dystrybucyjne marki DAF i Mercedes-Benz. Ten ostatni był modelem eActros. Zdjęcie w komunikacie dotyczącym Rotterdamu przedstawia elektryczną ciężarówkę Volvo, przez co można sugerować, że właśnie te pojazdy elektryczne firma wybrała tym razem.

Zrównoważony rozwój jest dla nas kluczowym filarem, a zwiększenie liczby pokonanych elektrycznie kilometrów w naszych miastach przyczynia się do cichszego i czystszej transportu, co prowadzi do zmniejszenia hałasu i lokalnych emisji CO2 – mówi Constantijn Ninck Blok, Dyrektor Logistyki i Łańcucha Dostaw w firmie Albert Heijn.

Albert Heijn

Czytaj też: Eurostat: liczba samochodów w Polsce jest najwyższa w UE

Jak ograniczyć emisje w globalnym transporcie towarów?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button