
Tramwaje Śląskie stawiają na modernizację swojej floty. W ramach największego w historii firmy zamówienia przewoźnik wzbogaci swoją flotę o 50 nowoczesnych tramwajów. Kontrakt na dostawę pojazdów podpisano z Pesą oraz Modertransem, a jego łączna wartość to imponujące 777 milionów złotych.
Tramwaje Śląskie złożyły ogromne zamówienie
Zamówienie obejmuje 40 tramwajów o długości 25 metrów produkowanych przez bydgoską PESĘ oraz 10 mniejszych, 13-metrowych jednostek dostarczanych przez poznański Modertrans. Zamówione przez Tramwaje Śląskie pojazdy nie tylko zwiększą komfort podróży, ale również przyczynią się do poprawy jakości transportu publicznego w regionie.
Czytaj też: Polska nie jest krajem równych szans, ale zadowolenie z życia rośnie!
W spotkaniu, podczas którego podpisano umowy na dostawę nowych tramwajów, uczestniczyli Bolesław Knapik, prezes Tramwajów Śląskich, Marcin Michalik i Henryk Kolender, członkowie zarządu TŚ, Krzysztof Zdziarski i Robert Tafiłowski, przedstawiciele PESY, oraz Piotr Pawlak i Robert Kij, reprezentanci Modertransu.
Czytaj też: Będą nowe warszawskie tramwaje! Kiedyś, bo na razie to nie ma kasy
Przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Kazimierz Karolczak, podkreślił, że nowoczesne tramwaje mogą stać się symbolem wysokiej jakości transportu publicznego w regionie. Wyraził nadzieję, że to dopiero początek wielkich zmian.
Mam nadzieję, że to jeden z pierwszych większych etapów przywracania świetności tramwajów – dodał.
Lider Transportu w regionie
Tramwaje Śląskie to jeden z największych przewoźników tramwajowych w Polsce. Obecnie obsługuje blisko 30 linii w 12 miastach, dysponując około 200 pojazdami. Łączna długość tras wynosi ponad 340 km, prowadząc od Zabrza na Górnym Śląsku aż po Dąbrowę Górniczą w Zagłębiu Dąbrowskim.
Pesa i Modertans z umowami na łącznie 777 mln złotych za nowe tramwaje! @pesabydgoszcz pic.twitter.com/3gMOiFMwz1
— Jakub Rösler (@kuba_rosler) February 4, 2025
Nowe tramwaje to ogromny krok w stronę lepszej jakości transportu publicznego na Śląsku. Inwestycja w nowoczesny tabor oznacza nie tylko większy komfort dla pasażerów, ale także korzyści dla środowiska i poprawę jakości życia w regionie.
Transport publiczny w Polsce – miłość czy konieczność? [NAJNOWSZE DANE]