Zdalnie sterowane wózki widłowe zastąpią pracowników? DB Schenker stawia na automatyzację
Technologia nie tylko usprawnia operacje, ale również podkreśla kluczową rolę innowacji
DB Schenker wdraża zdalnie sterowane wózki widłowe. Dzięki współpracy z niemieckim start-upem enabl, firma wprowadza innowacyjne rozwiązania w swojej lokalizacji w Kassel, która specjalizuje się w logistyce kontraktowej.
DB Schenker wprowadza zdalnie sterowane wózki widłowe
Zdalnie sterowane wózki widłowe pozwalają operatorom kierować maszynami na odległość za pomocą platformy enabl. To podejście pozwala jednemu operatorowi obsługiwać wiele maszyn w różnych lokalizacjach jednocześnie. Technologia ta eliminuje potrzebę fizycznej obecności kierowcy przy wózku, co zwiększa efektywność i rozwiązuje problem braków kadrowych, szczególnie dotkliwych w branży logistycznej.
Czytaj też: Walmart też stawia na autonomiczne wózki widłowe! Na początek w czterech centrach
DB Schenker i enabl podpisały list intencyjny, który zakłada rozszerzenie technologii zdalnego sterowania na kolejne obiekty firmy na całym świecie. Projekt jest dowodem na rosnące znaczenie cyfryzacji i automatyzacji w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Julian Wadephul, CEO enabl, dodaje, że technologia była skutecznie testowana przez dziewięć miesięcy, a współpraca z DB Schenker pozwala firmie na dalszy rozwój w kierunku globalnego lidera automatyzacji magazynowej.
Nasze rozwiązanie jest stosowane przez DB Schenker nieprzerwanie od dziewięciu miesięcy, co pokazuje, że nasz produkt spełnia potrzeby klientów i odpowiada na trendy rynkowe. Ta współpraca to dla nas duży krok na drodze do stania się globalnym liderem w automatyzacji magazynowej. Cieszymy się, że nasz system bezpieczeństwa umożliwia korzystanie z wózków bez konieczności obecności przy maszynie operatora wspomagającego – dodaje Julian Wadephul.
DB Schenker
Nowa technologia usprawnia operacje magazynowe
Dzięki możliwości operacji na odległość, DB Schenker może dostosować się do zmiennych warunków rynkowych i zapotrzebowania. Automatyzacja procesów skraca czas realizacji zadań, jednocześnie zwiększając ich precyzję. Ponadto system enabl eliminuje ryzyko związane z pracą operatorów w potencjalnie niebezpiecznym środowisku magazynowym.
Czytaj też: Niemiecka gospodarka jest na dnie, winna restrekcyjna polityka fiskalna i niepewność
Technologia nie tylko usprawnia operacje magazynowe, ale również podkreśla kluczową rolę innowacji w utrzymaniu konkurencyjności. Jak zauważył Lucas Mömken, wiceprezes ds. inżynierii i innowacji w DB Schenker, rozwiązania te są fundamentem strategii cyfryzacji firmy.
Współpraca z enabl pozwala nam elastycznie reagować na wahania popytu oraz automatyzować nasze procesy w celu zwiększenia produktywności. Postrzegamy tę współpracę jako cenny element naszej strategii cyfryzacji w obszarze logistyki kontraktowej, który pomoże nam utrzymać konkurencyjność w długiej perspektywie – mówi Lucas Mömken.
Sprzedaż DB Schenker nie pomogła? Przewoźnik zwalnia tysiące pracowników!