MorskiTransport

Danone też ogranicza emisje. Nawiązali współpracę z duńskim gigantem

Dla Danone to kluczowy element strategii zmniejszającej emisje, a zmierzającej do całkowitej neutralności emisyjnej

Firma Danone – światowy lider branży spożywczej – nawiązała przełomową współpracę z gigantem logistycznym Maersk, której celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w transporcie morskim. Wykorzystując innowacyjne rozwiązanie Maersk ECO Delivery Ocean, Danone chce zmniejszyć emisje związane z transportem poprzez zastosowanie paliw niskoemisyjnych, takich jak biodiesel i bio-metanol, produkowanych wyłącznie z odpadów.

Danone redukuje emisje we współpracy z Maersk

Według szacunków Maersk, użycie ekologicznych paliw pozwala na redukcję emisji gazów cieplarnianych aż o 40% w porównaniu do konwencjonalnych paliw kopalnych. Dla Danone to kluczowy element strategii zmniejszającej emisje, a zmierzającej do całkowitej neutralności emisyjnej. Partnerstwo z Maersk stanowi kolejny krok w realizacji tego ambitnego celu.

Czytaj też: Maersk ochrzcił nowy kontenerowiec na metanol. Poznajcie ekologiczną Alexandrę

Jean-Yves Krummenacher, globalny dyrektor ds. zakupów w Danone, podkreślił, że wybór Maersk ECO Delivery Ocean doskonale wpisuje się w strategię dekarbonizacji firmy. Danone konsekwentnie inwestuje w rozwiązania oparte na paliwach alternatywnych i multimodalnym transporcie, co pozwala ograniczać wpływ na środowisko, zwłaszcza w przypadku dużych ładunków transportowanych na duże odległości.

Cieszymy się z partnerstwa z Maersk w ramach programu Partner for Growth Danone.ProduktECO Delivery Oceani jego obniżone emisje gazów cieplarnianych doskonale wpisują się w naszą strategię dekarbonizacji, która koncentruje się głównie na paliwach alternatywnych i transporcie multimodalnym.Maersk jest ważnym partnerem, a korzystanie z ich produktu do redukcji emisji CO2 w transporcie morskim to kolejny krok w naszej drodze ku dekarbonizacji – mówi Jean-Yves Krummenacher.

Obie firmy dążą do osiągnięcia neutralności emisyjnej

Danone zobowiązało się do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku, a współpraca z Maersk to jeden z kluczowych etapów na drodze do tego celu. Maersk, który wyznaczył sobie ambitniejszy cel osiągnięcia zerowej emisji netto do 2040 roku, wspiera Danone w dążeniu do zrównoważonego łańcucha dostaw. Partnerstwo to odzwierciedla wzajemne zobowiązanie obu firm do szybkiego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Emilio de la Cruz, dyrektor zarządzający Maersk na obszar południowo-zachodniej Europy, podkreślił, że dzięki wspólnym działaniom, Danone może stanowić przykład dla innych firm w branży spożywczej. Firmy o globalnym zasięgu, takie jak Danone, mają potencjał, aby działać jako liderzy w zakresie zrównoważonego rozwoju, wyznaczając standardy ekologiczne dla innych.

Szybka redukcja emisji gazów cieplarnianych jest kluczowa dla obu naszych firm. Znane firmy, takie jak Danone, mogą stać się wzorem w swoich branżach, wykorzystując skuteczne środki do dekarbonizacji swoich łańcuchów dostaw. Jesteśmy dumni, że możemy być zaufanym partnerem Danone w tym ważnym zadaniu – powiedział Emilio de la Cruz.

 

Czytaj też: Firmy, które nie traktują poważnie dekarbonizacji, przestaną istnieć

W ramach dalszego wzmacniania łańcucha dostaw paliw niskoemisyjnych, Maersk podpisał długoterminową umowę na odbiór bio-metanolu z firmą LONGi Green Energy Technology. Dzięki tej współpracy Maersk zapewnił sobie dostawy bio-metanolu dla swojej floty z podwójnym napędem na metanol, w której już siedem jednostek jest w eksploatacji.

Obecnie, Maersk zapewnił ponad 50% zapotrzebowania na metanol dla swojej floty na 2027 rok, co stanowi ważny krok w dążeniu do całkowitej dekarbonizacji transportu morskiego. Emma Mazhari, szefowa rynków energetycznych w Maersk, zaznacza, że współpraca ta jest wyrazem wzrastającej popularności projektów związanych z metanolem jako paliwem przyszłości.

Maersk uruchamia największy park logistyczny na Bliskim Wschodzie!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button