PKP Intercity ogłosiło zwiększenie dostępności biletów w promocyjnych cenach w ramach oferty „PROMO” na połączenia realizowane od 1 do 30 października. Dzięki tej promocji, mieszkańcy miast na Śląsku i Zagłębiu mogą podróżować taniej, a dodatkowo skorzystać z ulg ustawowych, co czyni bilety kolejowe na Śląsk jeszcze bardziej atrakcyjnymi cenowo dla studentów, seniorów oraz uczniów.
Bilety kolejowe na Śląsk w niższej cenie
Promocja obejmuje trasy na odcinku Warszawa-Katowice-Warszawa, obsługiwane przez pociągi Express InterCity Premium (EIP) oraz Express InterCity (EIC) w klasie 2. Bilety kolejowe na Śląsk w obniżonych cenach są przeznaczone przede wszystkim dla mieszkańców miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, takich jak Katowice, Zabrze, Gliwice, Sosnowiec, Zawiercie, Dąbrowa Górnicza czy Tychy, którzy podróżują do stolicy lub ze stolicy.
Dzięki szybkim połączeniom, podróż z Warszawy do Katowic lub innych miast na Śląsku może trwać zaledwie 2 godziny i 29 minut. Pociągi EIP, znane również jako Pendolino, zapewniają podróżnym najwyższy komfort, oferując regulowane fotele, rozkładane stoliki, indywidualne oświetlenie oraz gniazdka elektryczne przy każdym miejscu. Natomiast pociągi EIC, choć nieco tańsze, również oferują wysoki standard dzięki nowoczesnemu taborowi.
Czytaj też: Nowe lokomotywy dla PKP Intercity! Osiągają zawrotne prędkości!
Warto pamiętać, że bilety promocyjne można łączyć z obowiązującymi ulgami ustawowymi. To świetna okazja dla studentów, seniorów oraz uczniów, którzy mogą skorzystać z dodatkowych zniżek i podróżować jeszcze taniej. Warto polować na takie okazje, by maksymalnie obniżyć koszty wyjazdu.
Bilety kolejowe w promocyjnych cenach można znaleźć w systemie wyszukiwania na stronie internetowej PKP Intercity, w tym także w aplikacji Promobilet. Warto regularnie sprawdzać dostępność miejsc, ponieważ liczba biletów jest ograniczona.
Nowe połączenia PKP Intercity
Od września PKP Intercity wprowadziło również nowe połączenia. Wśród kluczowych zmian można wymienić nowe połączenia z Warszawy. Pierwsze to trasa Warszawa – Szczecin przez Poznań, która umożliwi dotarcie pociągiem EIC 1804/8105 Sedina ze stolicy do Szczecina w 4 godziny i 32 minuty. Podobny czas przejazdu oferuje pociąg EIC 1800/8101 Chrobry. Oba składy oferują również krótki czas przejazdu z Poznania do Warszawy – 2 godziny i 18 minut.
Z kolei nowe połączenie Warszawa – Wrocław przez Poznań to szybka opcja dla podróżujących do stolicy Dolnego Śląska, z przystankiem w Lesznie. Czas przejazdu między Poznaniem a Wrocławiem pociągiem EIC 1604/6105 Lech wyniesie zaledwie 1h 18 min.
Wprowadzenie nowych połączeń bezpośrednich pozwala także na jeszcze szybsze podróże między innymi głównymi miastami Polski. Pociąg IC 1106/1007 Esperanto będzie oferować bezpośrednie połączenie Łódź – Białystok – Łódź z przystankiem tylko w Warszawie, umożliwiając podróż na odcinku Warszawa – Białystok w rekordowym czasie 1 godziny i 38 minut. Pociąg pokona tę trasę o około pół godziny szybciej niż samochód.
Czytaj też: PKB Polski z największym wzrostem w UE. To niemal wyłączna zasługa konsumpcji
Z kolei zwiększona liczba połączeń bezpośrednich kategorii Express InterCity Premium pozwala na szybki dojazd z Warszawy do Trójmiasta w czasie 2 godzin i 25 minut. Pierwotnie pociągi na trasę Warszawa – Gdańsk Główny zostały wdrożone tylko na wakacje, ale duże zainteresowanie sprawiło, że przewoźnik postanowił utrzymać je w rozkładzie jazdy co najmniej do połowy grudnia.
Jesień to również kontynuacja wakacyjnych połączeń do Zakopanego, w tym codzienny pociąg TLK 35102/53102 Lubomirski relacji Gdynia – Zakopane. Pociąg EIC 1350/3150 Tatry zapewni atrakcyjny czas przejazdu z Warszawy do Zakopanego w 4 godziny i 46 minut. Wcześniej pociągi kursowały na tej trasie tylko do Krakowa, a jedynie na wakacje połączenie było wydłużane do Zakopanego. Obecnie podróż z Tatr nad Bałtyk i z powrotem będzie dostępna także jesienią.
Kolejny rekord PKP Intercity! Ponad milion pasażerów w jeden weekend!