
FlixBus wprowadza jedną z najdłuższych tras autobusowych w Europie. Nowa linia połączy polski Kraków z Rovaniemi w Finlandii. Nowa trasa z Krakowa na koło podbiegunowe połączy w sumie pięć stolic, a cały przejazd zajmie 39 godzin.
FlixBusem z Krakowa na koło podbiegunowe
W ramach dalszej ekspansji na rynku fińskim, FlixBus poinformował o uruchomieniu nowej trasy. Połączenie autobusowe z Krakowa na koło podbiegunowe to druga najdłuższa linia w sieci przewoźnika, ustępująca jedynie połączeniu Bordeaux – Bukareszt, gdzie podróż trwa ponad 50 godzin.
Nowa linia FlixBusa przebiegać będzie przez pięć głównych miast: Warszawę, Wilno, Rygę, Tallin oraz Helsinki. Co więcej, na odcinku Tallin – Helsinki zielony autobus pokona Morze Bałtyckie promem.
Czytaj też: FlixBus pomoże w odbudowie i ogarnie firmom podróże na Ukrainę
Trasa z Krakowa na koło podbiegunowe zostanie uruchomiona z końcem sierpnia. Wyjazd z Krakowa zaplanowany jest na godzinę 7:25, a przyjazd do magicznej wioski Świętego Mikołaja w Rovaniemi następnego dnia o 22:15. Ceny biletów zaczynają się od około pięciuset złotych.

Czytaj też: Polska innowacyjnym pariasem Europy. Bez innowacji pozostaniemy biedni
Rozwój FlixBus w Finlandii
FlixBus wszedł na rynek fiński w lipcu ubiegłego roku, uruchamiając połączenie z Warszawy do Vaasa. W ramach najnowszej ekspansji dodano 13 nowych przystanków w Finlandii, w tym na lotnisku w Helsinkach.
Zauważamy rosnącą popularność naszych połączeń do Finlandii. Większość pasażerów wybiera krótsze odcinki trasy, ale zawsze znajdą się tacy, którzy zdecydują się na pełną podróż. Nieustannie analizujemy potrzeby naszych klientów i na podstawie tych danych staramy się dostosować nasze usługi, by spełnić ich oczekiwania – mówi Michał Leman, dyrektor generalny FlixBus w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.
Rozwój siatki połączeń FlixBusa w Finlandii 🇫🇮🚍
✅ 13 nowych przystanków, w tym Rovaniemi – wioska Świętego Mikołaja 🎅
✅Niemcy jako kolejny kraj z bezpośrednim połączeniem 🇩🇪
✅Autobus + prom na jednym bilecie
A do końca lipca trwa promocja na przewóz roweru za złotówkę!🚲 pic.twitter.com/ywJzjX5eJC— FlixBus_PL (@FlixBus_PL) July 16, 2024
Nowa trasa FlixBus z Krakowa do Rovaniemi to ambitne i innowacyjne rozwiązanie, które z pewnością zainteresuje wielu podróżników. Niestety czas przejazdu pełnej trasy i ceny biletów nieco odstraszają.
Znajdziesz nas w Google NewsZielono nie tylko na autobusach. Wyniki firmy przebiły prognozy