LotniczyTransport

Ogromny i z wielkimi drzwiami! Tak wygląda nowy frachtowiec Airbusa [ZDJĘCIA]

Zamówienia na nowy frachtowiec Airbusa złożyło już kilku przewoźników

Europejski gigant lotniczy Airbus zaprezentował realistyczny model głównego pokładu swojego najnowszego frachtowca A350F. Celem tej prezentacji jest przyciągnięcie uwagi nowych klientów. Do tej pory, zamówienia na nowy frachtowiec Airbusa złożyło już kilku przewoźników.

Oto nowy frachtowiec Airbusa

A350F bazuje na konstrukcji modelu A350-1000 i korzysta z doświadczeń zdobytych przy tworzeniu Belugi i A300-600F. Nowy frachtowiec Airbusa oferuje zasięg do 8 700 kilometrów i ładowność 111 ton. Dzięki nowoczesnym technologiom, przyszli użytkownicy mogą liczyć na wyższą efektywność silników, zrównoważony rozwój oraz niższe koszty eksploatacji w porównaniu do starszych modeli frachtowców.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów nowego frachtowca są największe na świecie boczne drzwi ładunkowe na główny pokład, o szerokości aż 4,3 metra. Dla porównania, drzwi na główny pokład Boeinga 747-F mają szerokość 3,4 metra, a drzwi w Boeingu 777-8F będą miały 3,72 metra.

Czytaj też: Airbus z gigantycznym zamówieniem od Arabów! Wyrobi się z dostawami?

A350F jest zbudowany z dużej ilości materiałów kompozytowych, co sprawia, że jest lżejszy i mocniejszy niż jego poprzednicy. Te materiały nie tylko zmniejszają wagę samolotu, ale także zwiększają jego trwałość i odporność na korozję, co prowadzi do niższych kosztów utrzymania i dłuższego czasu użytkowania.

Porównanie z Konkurencją

Pod względem pojemności ładunkowej, nowy frachtowiec Airbusa dorównuje starszemu modelowi Boeinga 747-F. Jednak w porównaniu do Boeinga 777-8F, Airbus A350F może przewieźć o pięć ton więcej. To czyni go wyjątkowo atrakcyjnym wyborem dla przewoźników, którzy szukają wydajnych i nowoczesnych rozwiązań w transporcie lotniczym.

Silniki Rolls-Royce Trent XWB zapewniają doskonałą wydajność, zużywając mniej paliwa na tonę przewożonego ładunku w porównaniu do starszych samolotów towarowych. To przekłada się na znaczące oszczędności kosztów i zmniejszenie wpływu na środowisko.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Na nowy frachtowiec Airbusa zdecydowali się już tacy przewoźnicy jak Turkish Airlines, Cathay, Etihad, Air France-KLM oraz Starlux. Dzięki największym na świecie bocznym drzwiom ładunkowym na główny pokład oraz większej ładowności, frachtowiec stanowi atrakcyjną alternatywę dla konkurencyjnych modeli.

Dostawy Airbusów zagrożone? Nie tylko Boeing ma problemy

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button