Info z rynku

UPS też szykuje zwolnienia! Pół tysiąca pracowników na bruk!

UPS planuje zamknąć do 200 zakładów w ciągu następnych pięciu lat

UPS planuje zamknięcie swojego centrum obsługi klienta w Baltimore. Zakład przy Vero Road przestanie działać 23 sierpnia, a pracę straci 540 pracowników. W przypadku tego zakładu UPS to już kolejne takie zwolnienia w tym roku. 

To już kolejne zwolnienia w zakładzie UPS

W marcu tego roku UPS zwolnił 118 pracowników w tym samym zakładzie. UPS podało jednak, że nowe zwolnienia są częścią szeroko zakrojonej strategii modernizacji, którą firma nazywa „Network of the Future”.

Przedstawiciel UPS wyjaśnił, że zamknięcie zakładu przy 3901 Vero Road jest tymczasowe i związane z jego modernizacją. Firma zapewnia, że będzie starała się przenieść jak najwięcej pracowników do innych tymczasowych zakładów lub pobliskich obiektów. Zamknięcie zakładu nie powinno wpłynąć na obsługę klientów, a zmodernizowany obiekt ma zostać ponownie otwarty pod koniec przyszłego roku.

Czytaj też: Oto nowy dyrektor UPS w Polsce. Specjalnie po to wrócił do kraju!

UPS ogłosił wcześniej, że planuje zamknąć do 200 zakładów w ciągu następnych pięciu lat w ramach szeroko zakrojonego programu modernizacji, którego celem jest zaoszczędzenie 3 miliardów dolarów rocznie do 2028 roku. W ramach tych działań UPS zamknie i zastąpi kilka innych zakładów w różnych częściach USA. Na przykład, nowy zakład w Worcester w Massachusetts pozwoli na konsolidację czterech regionalnych obiektów, a modernizacja zakładu w Albany w stanie Nowy Jork zwiększy jego przepustowość, co także spowoduje zamknięcie obiektu w innej lokalizacji. UPS już zamknął co najmniej 15 obiektów w Harrisburgu w Pensylwanii.

Co dalej z pracownikami UPS?

Pracownicy zakładu w Baltimore stoją przed trudnym okresem. Chociaż UPS zapewnia, że stara się pomóc im w przeniesieniu do innych lokalizacji, zwolnienia obejmą aż 540 osób. Firma zobowiązała się jednak do współpracy i zapewnienia wsparcia pracownikom.

Czytaj też: Polacy głupsi niż myślą? Zdecydowanie przeceniają swoją wiedzę o finansach [BADANIE]

Mimo zapewnień, że tymczasowe zamknięcie zakładu nie wpłynie na obsługę klientów, społeczność Baltimore z niepokojem patrzy w przyszłość. Zamknięcie zakładu, nawet tymczasowe, wiąże się z ogromnym wyzwaniem dla lokalnych pracowników i ich rodzin. Wszyscy liczą na szybkie ponowne otwarcie obiektu i powrót do normalności.

UPS zastąpi FedEx! Po raz pierwszy od 20 lat!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button