Magazyny

Park logistyczny pod Wrocławiem znów na językach! Najemca chce jeszcze więcej!

Nowe hale zostaną wyposażone w zaawansowane systemy automatyzacji

Park logistyczny South Logistics Hub pod Wrocławiem ma nowego-starego najemcę. W wyniku nowej umowy jeden z dotychczasowych najemców – wiodący gracz rynku e-commerce – zwiększył wynajem o dodatkowe 125 000 m kw. powierzchni i zajmie ponad 70% docelowego metrażu całego parku.

Panattoni z kolejnym kamieniem milowym

Wrocław South Logistics Hub to jeden z najważniejszych projektów Panattoni w Polsce. Usytuowany strategicznie w Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia, park ten oferuje nowoczesne powierzchnie logistyczne i dystrybucyjne dla wielu wiodących firm.

Dzięki nowej umowie z jednym z głównych najemców, park logistyczny pod Wrocławiem zyska na znaczeniu i rozmachu. Lokalizacja parku przy trasie S8 i autostradzie A4 umożliwia sprawną dystrybucję towarów zarówno na terenie Polski, jak i w kierunku zachodnich granic Europy, co jest szczególnie istotne dla firm z sektora e-commerce.

Ekspansja naszego najemcy we Wrocław South Logistics Hub to dowód na silną pozycję regionu dolnośląskiego jako centrum logistycznego na mapie Europy. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój największych globalnych marek, dostarczając im przestrzeń, która nie tylko spełnia najwyższe standardy technologiczne i ekologiczne, ale także oferuje strategiczne położenie. Ten kontrakt jest też dla nas potwierdzeniem, że nasza strategia inwestycyjna doskonale odpowiada na potrzeby największych graczy na tym rynku – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni z kolejna inwestycją BTS w Szamotułach

70% całkowitej powierzchni

Jeden z dotychczasowych najemców – kluczowy gracz rynku e-commerce – zwiększy swoją wynajmowaną powierzchnię o dodatkowe 125 000 m². Najemca już zajmuje 55 000 m² i wcześniej wynajął też halę B o powierzchni około 91 000 m², a w listopadzie zajmie także halę C o powierzchni 34 000 m². Po zakończeniu ekspansji będzie dysponować aż 180 000 m², co stanowi ponad 70% docelowego metrażu całego parku.

Nowe hale zostaną wyposażone w zaawansowane systemy automatyzacji, co znacząco usprawni procesy magazynowe. Hale przejdą również certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdzi ich zgodność z najwyższymi standardami ekologicznymi.

Współpraca z naszym klientem w ramach Wrocław South Logistics Hub jest dowodem na to, że inwestycje w wysokiej jakości przestrzenie logistyczne oraz elastyczność w dostosowywaniu ich do indywidualnych potrzeb najemców przynosi konkretne, długoterminowe korzyści. Jest to także ważny impuls dla lokalnej gospodarki i rynku pracy – dodaje Damian Kowalczyk.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni planuje dalszy rozwój w województwie dolnośląskim, gdzie dostarczył już ponad 2,1 mln m² powierzchni, a kolejne 168 500 m² jest w budowie. Deweloper zamierza kontynuować strategię inwestycyjną, która odpowiada na potrzeby największych graczy na rynku, wzmacniając pozycję regionu jako kluczowego centrum logistycznego.

Bubel czy sabotaż? Rząd Tuska zablokował budowę magazynów w Polsce! 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button