Magazyny

Panattoni z kolejna inwestycją BTS w Szamotułach

Obiekt pozwoli firmie na jeszcze lepszą obsługę klientów w całej Europie.

Panattoni zakończył budowę nowoczesnego obiektu produkcyjno-magazynowego dla Air Spiralo w Szamotułach, niedaleko Poznania. Inwestycja o powierzchni 9 200 m² znacząco podniesie efektywność produkcyjną i logistyczną firmy, pozwalając na jeszcze lepszą obsługę klientów w całej Europie.

Panattoni szyje na miarę w Szamotułach

Nowo powstały obiekt typu BTS (Build-to-Suit) jest zlokalizowany tuż obok istniejącej fabryki Air Spiralo. Taka bliskość umożliwia bezproblemową konsolidację procesów produkcyjnych i logistycznych, co przekłada się na większą efektywność operacyjną. Przestrzeń 9 200 m² została zaprojektowana z myślą o różnorodnych zastosowaniach: od produkcji, przez magazynowanie, po przestrzenie biurowe.

Czytaj też: Panattoni z kolejnym kredytem! Sfinansuje budowę w Szamotułach

Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający w Panattoni BTS, podkreślił znaczenie tej inwestycji w Szamotułach jako kolejnego dowodu na elastyczność i zdolności realizacyjne dewelopera.

Ukończenie tej inwestycji to kolejne potwierdzenie naszej elastyczności i zdolności do realizacji projektów dostosowanych do specyficznych potrzeb naszych klientów. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój Air Spiralo, tworząc nowoczesny zakład, który otwiera przed firmą nowe możliwości rozwoju biznesowego – powiedział Foryński.

Lepsza obsługa klientów

Air Spiralo to niezależna, rodzinna firma specjalizująca się w produkcji elementów wentylacyjnych, z fabrykami w Holandii, Polsce i Finlandii. Firma dostarcza swoje produkty do klientów w całej Europie, a nowy obiekt od Panattoni w Szamotułach jest kluczowym elementem w strategii biznesowej, mającym na celu dalszy rozwój na rynku europejskim.

Budowa tego obiektu była pewnym wyzwaniem, ponieważ w dużej mierze przypadała na okres zimowy. Konieczne było też odpowiednie zagospodarowanie terenu typu brownfield. Tym bardziej cieszymy się, że inwestycja została oddana klientowi zgodnie z planowanym terminem. Panattoni w pełni dostosowało obiekt do wymagań technicznych i operacyjnych Air Spiralo. Halę zaprojektowano z myślą o jego wszechstronności, dzięki czemu w przyszłości możliwe będzie przekształcenie powierzchni magazynowej na produkcyjną w miarę wzrostu produkcji. Wiązało się to chociażby z koniecznością zastosowania podwyższonej izolacyjności ścian i sufitu części magazynowej oraz przygotowaniem dachu do zwiększenia dostępności światła dziennego – wyjaśnia Paulina Sokołowska, BTS Development Manager w Panattoni.

Dopasowany do wymagań klienta

Obiekt został w pełni dostosowany do wymagań technicznych i operacyjnych Air Spiralo, z możliwością przekształcenia powierzchni magazynowej na produkcyjną w miarę wzrostu produkcji. Dodatkowo zastosowano podwyższoną izolacyjność ścian i sufitu części magazynowej oraz przygotowano dach do zwiększenia dostępności światła dziennego.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Nowy zakład Air Spiralo będzie teraz wyposażany w nowoczesne linie technologiczne i maszyny. Firma zastosowała szereg rozwiązań minimalizujących zużycie wody, energii oraz emisji CO2. Dach obiektu został przystosowany do montażu instalacji fotowoltaicznych oraz urządzeń chłodzących. Inwestycja przejdzie również certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, co ma zaświadczyć o jej wysokiej efektywności energetycznej i ekologicznej.

Dziękuję całemu zespołowi i partnerom za zaangażowanie w tworzenie nowego zakładu produkcyjnego. Ta inwestycja otwiera ogromne możliwości i jest kluczowym elementem w naszej strategii biznesowej. Dzięki zlokalizowaniu hali w sąsiedztwie funkcjonującej już fabryki będziemy mogli efektywnie zarządzać rosnącą produkcją i logistyką, co jest niezwykle ważne dla naszego dalszego rozwoju na rynku europejskim. Air Spiralo jest obecne w Szamotułach od 1992 roku. Konsekwentnie stawiamy na tę lokalizację przede wszystkim ze względu na kompetencje i profesjonalizm pracowników, bez których nasz sukces nie byłby możliwy – mówi Roland Schrödter, Dyrektor Generalny Air Spiralo Poland.

Warszawa w trójce największych hubów logistycznych! O ile wybudujemy CPK

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button