Magazyny

PepsiCo stawia na Mszczonów. Gigant przedłuża umowę na kolejne lata

Ten krok umacnia pozycję Mszczonowa jako kluczowego centrum dystrybucyjnego PepsiCo w Polsce

Deweloper logistyczny Logicor przedłużył umowę z PepsiCo Polska na wynajem aż 58,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni w Parku Logicor Mszczonów. Ten strategiczny krok umacnia pozycję Mszczonowa jako kluczowego centrum dystrybucyjnego PepsiCo w Polsce.

PepsiCo polubił Mszczonów

Park logistyczny Logicor Mszczonów, usytuowany na południowy zachód od Warszawy, jest miejscem, gdzie PepsiCo Polska skonsolidowało swoje operacje logistyczne i magazynowe dla centralnej Polski. Dzięki tej lokalizacji firma może efektywnie zarządzać dystrybucją swoich produktów.

Nasze centralne magazyny w Logicor Mszczonów Park to sprawdzona lokalizacja, doskonale dostosowana do naszych potrzeb. Jej największą zaletą jest strategiczne położenie i bliskość trzech z naszych pięciu zakładów, w których produkujemy słone przekąski, napoje gazowane i soki. Mamy również doskonałe relacje z właścicielem obiektu, co jest kolejnym powodem, dla którego chcemy kontynuować naszą działalność tutaj – mówi Marcin Chmielewski, Kierownik Logistyki Krajowej, PepsiCo Polska.

Czytaj też: Pepsi wykorzysta elektryczne ciężarówki do przewozu chipsów

Logicor Mszczonów, obejmujący sześć jednostek o łącznej powierzchni około 217 tysięcy metrów kwadratowych, znajduje się w pobliżu kluczowych węzłów transportowych, takich jak autostrada A2 i droga ekspresowa S8. To doskonałe położenie zapewnia znakomite połączenia między Warszawą, Dolnym Śląskiem, Poznaniem i Katowicami, umożliwiając efektywną dystrybucję produktów PepsiCo na terenie całej Polski.

Magazyn skrojony na miarę

Magazyn PepsiCo w Logicor Mszczonów wyróżnia się niestandardową wysokością 12 metrów oraz klasą ogniową przekraczającą 4000 MJ. Dodatkowo, podczas budowy zastosowano panele z rdzeniem PIR, które skuteczniej izolują budynek od czynników zewnętrznych, zapewniając tym samym wyższy poziom bezpieczeństwa i efektywności energetycznej.

Magazyn został zbudowany specjalnie dla PepsiCo i zgodnie z jego potrzebami, zwłaszcza w zakresie spełniania wysokich wymagań środowiskowych biznesu. Centrum dystrybucyjne posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest wyposażone w nowoczesny system oświetlenia LED oraz inne udogodnienia –  dodaje Anna Mazepa, Dyrektor Zarządzania Aktywami w Logicor Polska.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Przedłużenie umowy najmu przez PepsiCo Polska w parku Logicor Mszczonów świadczy o strategicznym znaczeniu tej lokalizacji dla firmy. Dzięki dobremu położeniu, nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym i solidnym relacjom z właścicielem obiektu, PepsiCo może kontynuować efektywne zarządzanie swoją dystrybucją i magazynowaniem w centralnej Polsce.

Pepsi stawia na ciężarówki Tesla Semi. Będą wozić chipsy Lay’s

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button