Magazyny

Prologis szykuje kolejne inwestycje pod Warszawą. Działka już wykupiona

Działka zapewnia doskonałą dostępność transportową

Prologis nabył ponad 23 hektary ziemi pod nowe inwestycje typu build-to-suit w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Nadarzyn II pod Warszawą. Działka jest zlokalizowana bezpośrednio przy zjeździe z trasy S8 i zapewnia doskonałą dostępność transportową.

Prologis kupił 23 hektary pod Warszawą

Jednym z kluczowych atutów nowej lokalizacji jest jej odległość do Warszawy – jedynie 31 kilometrów od centrum stolicy. Takie położenie pozwala na efektywną obsługę logistyczną całej aglomeracji warszawskiej. W pobliżu parku Prologis znajdują się także główne drogi krajowe DK50 i DK79 oraz autostrada A2 i trasa S8, co czyni inwestycje pod Warszawą idealnym hubem logistycznym do obsługi zarówno krajowych, jak i europejskich łańcuchów dostaw. Autostrada A2 zapewnia bezpośrednie połączenie Warszawy z Berlinem, natomiast S8 jest częścią europejskiej trasy E67, która łączy Europę Środkową z Finlandią.

Lokalizacja Nadarzyn Park II wyróżnia się także bliską odległością do dwóch głównych lotnisk: Warszawa-Okęcie (40 km) oraz Warszawa-Modlin (38 km). Sąsiedztwo największego portu lotniczego cargo w Polsce jest dużym atutem dla firm dystrybucyjnych, które planują rozwój swojego biznesu na skalę europejską i regionalną.

Siestrzeń jest strategicznym węzłem logistycznym w regionie i atrakcyjnym miejscem dla klientów, którzy szukają doskonale położonej, nowoczesnej i ekologicznej powierzchni logistycznej, która będzie w pełni odpowiadać na ich potrzeby. Budując nowe obiekty magazynowo-produkcyjne typu BTS od podstaw będziemy mogli dokładnie zaplanować, zagospodarować i optymalnie wykorzystać przestrzeń co do jednego metra. W procesie tworzenia budynków będziemy wspierać naszych partnerów na każdym kroku – od określenia specyfikacji obiektu i uzyskanie odpowiednich pozwoleń przez budowę aż po przekazanie lokalu i kwestie związane z własnością. Śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że jesteśmy partnerem, który daje 100% pewność wywiązywania się z umów i realizacji inwestycji w granicach ustalonego przez strony budżetu – mówi Kamila Pruk, capital deployment director w Prologis.

Prologis inwestycje pod Warszawą Nadarzyn działka magazyn
Prologis

Czytaj też: Prologis przejmuje magazyny od Blackstone. Są warte miliardy!

Wszystko w jednym miejscu

Prologis Park Nadarzyn II to inwestycja kluczowa dla rozwoju regionu, oferująca możliwość budowy obiektów magazynowo-produkcyjnych z biurami o łącznej powierzchni do 117 000 metrów kwadratowych. To idealne miejsce dla firm produkcyjnych, dystrybucyjnych i logistycznych, które chcą obsługiwać zarówno rynek lokalny, jak i całą Polskę oraz rynki międzynarodowe. Prologis zakłada, że nowe inwestycje pod Warszawą zostaną udostępnione najemcom już w pierwszej połowie 2026 roku.

Prologis stale rozszerza swoje portfolio inwestycji typu build-to-suit (BTS). Obecnie firma buduje magazyn i biuro dla InPost o powierzchni 11 500 metrów kwadratowych w Prologis Park Ruda Śląska. W ubiegłym roku oddano do użytku obiekt magazynowo-biurowy BTS o powierzchni 12 800 metrów kwadratowych dla producenta chemii budowlanej w Prologis Park Wrocław V. Prologis oferuje także ponad 100 hektarów w strategicznych lokalizacjach, gdzie może powstać ponad pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej szytej na miarę.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W procesie projektowania magazynów typu BTS, Prologis oferuje nie tylko doświadczenie i wiedzę, ale przede wszystkim gwarancję terminowego wykonania umowy. Prologis zapewnia strategiczną lokalizację, pewność realizacji obiektów w ustalonym terminie oraz stabilność finansowania inwestycji.

Największy magazyn spekulacyjny Prologis w Polsce robi wrażenie!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button