KolejowyTransport

Czesi zyskali dostęp do morza! I to całkowicie pokojowo!

Niestety oferta będzie dostępna dopiero od grudnia, i zostanie wprowadzona wraz z nowym rozkładem jazdy

PKP Intercity wprowadza nowe połączenia kolejowe między Polską a Czechami. Pociągi Intercity będą kursować do Czech dzięki współpracy polskiego przewoźnika z České dráhy. Niestety oferta będzie dostępna dopiero od grudnia, i zostanie wprowadzona wraz z nowym rozkładem jazdy. 

Cztery nowe pociągi Intercity do Czech

Nowa oferta obejmuje kursy poranne, popołudniowe i nocne, co zapewni pasażerom dużą elastyczność w planowaniu podróży. Szczegółowe godziny odjazdów zostaną opublikowane jesienią, po oficjalnym ogłoszeniu nowego rozkładu jazdy. Na ten moment wiadomo jednak, pociągi Intercity będą kursować do Czech i z powrotem aż cztery razy dziennie przez największe polskie miasta, takie jak Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań i Wrocław, a także przez mniejsze ośrodki, takie jak Tczew, Inowrocław, Gniezno, Leszno i Kłodzko. Po stronie czeskiej podróżni będą mogli wysiadać między innymi w Pardubicach.

Nowe połączenia powstają dzięki ścisłej współpracy PKP Intercity z czeskim przewoźnikiem České dráhy. Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity, wyraził radość z tego projektu, podkreślając, że obsługiwane miasta i częstotliwość kursowania pociągów sprawiają, że oferta jest bardzo atrakcyjna dla pasażerów obu krajów.

Ministerstwo Infrastruktury koordynuje prace nad poprawą prędkości na linii kolejowej do Kłodzka i granicy w Międzylesiu, co pozwoli na skrócenie czasu podróży. Pociągi Intercity będą mogły pokonać trasę z Wrocławia do stolicy Czech w mniej niż 4 godziny, czyli znacznie szybciej niż podróż autobusem czy samochodem. Z kolei czas przejazdu z Gdyni wyniesie około 9 godzin.

pociągi Intercity do Czech Baltic Express kolej pociagi
PKP Intercity

Czytaj też: Nowy pociąg z Czech nad Bałtyk! Podróż będzie 3 godziny krótsza

Pociągi Intercity już kursują do Czech

W ostatnich latach liczba podróżnych korzystających z połączeń kolejowych między Polską a Czechami znacząco wzrosła. Obecnie, w ramach obowiązującego rozkładu jazdy, pociągi Intercity kursują do Czech w ramach następujących połączeń:

  • 7 razy dziennie z Warszawy i Katowic,
  • 6 razy dziennie z Krakowa,
  • 3 razy dziennie z Rzeszowa,
  • 2 razy dziennie z Przemyśla,
  • 1 raz dziennie z Wrocławia.

W sezonie letnim kursują również dwie pary pociągów z Bohumina do Kołobrzegu, Łeby oraz na Hel, co zwiększa atrakcyjność podróży w okresie wakacyjnym.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Dzięki nowym połączeniom PKP Intercity, podróżowanie między Polską a Czechami stanie się jeszcze bardziej komfortowe i szybkie. Nowa oferta, obejmująca zarówno duże miasta, jak i mniejsze miejscowości, oraz elastyczne godziny odjazdów, z pewnością przyciągnie wielu pasażerów.

Odkryj urokliwą Pragę

Stolica Czech urzeka swoją historyczną atmosferą, architektonicznymi skarbami i tętniącym życiem kulturalnym. Znana jako „Miasto o Stu Wieżach”, Praga przyciąga miliony turystów z całego świata, oferując im niepowtarzalne doświadczenia. Jednym z najpopularniejszych praskich zabytków jest Most Karola, łączący Stare Miasto z Malá Strana. Spacer po moście to jak podróż w czasie – otaczające go rzeźby świętych i widok na Wełtawę sprawiają, że jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w mieście.

Praga to także raj dla miłośników dobrej kuchni. Tradycyjne czeskie potrawy zachwycają swoim smakiem i sytością. Warto również spróbować lokalnych piw, które są dumą Czechów. Praskie restauracje i bary oferują szeroki wybór dań, które zadowolą każdego smakosza. Warto także odwiedzić lokalne cukiernie, aby spróbować tradycyjnych czeskich deserów.

Czeskie Koleje połączą kraj z anektowanym Kaliningradem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button